Uudised

Koos sügisega algavad Eestifotos koolitused - tule õpi midagi uut!

19 september 2023

Eestifotos leidub koolitusi nii päris alustavale fotograafile kui ka enesetäienduse võimalusi juba tegutsevale fotograafile. Loe käesoleva sügisestest koolitustest allpool ja registreeri kiirelt, sest kohtade arv on nagu ikka piiratud.

FOTOKURSUS ALGAJATELE alustab 5. oktoobril ja kestab kuni 23. novembrini ning toimub neljapäeva õhtuti. Koolitusele oled oodatud oma kaameraga, olgu see kompakt-, digitaal- või peegelkaamera, sest nagu Eestifotol on kombeks öelda - ka kohvipurgiga saab pilti teha kui sul on vastavad oskused olemas. Koolitus arendab justnimelt neid oskusi, mida igapäevasel pildistamisel vajad. Õppejõud on oma ala tõelised asjatundjad, kes igapäevaselt fotograafina tegutsevad. 

Kursus toimub Eestifoto stuudios ja iga loeng on keskmiselt 2,5 tundi pikk. Kokku kaheksale loengule lisandub kolme tunnine praktika looduses. Koolitusel jagatakse loengute õppematerjale ja praktiseerimiseks koduseid ülesandeid. Viimane loeng on õpilaste tööde analüüsi ja tagasiside andmise jaoks. Loengud salvestatakse ning neid on võimalik kuni kursuse lõpuni järelvaadata. Registreeru koolitusele SIIT

Samast, algajate fotokursusest, on võimalus osa võtta ka veebipõhiselt, mis tähendab, et loenguid võib vaadata endale sobival hetkel kuni kursuse lõpuni. Loeng läheb otse-eetrisse igal neljapäeval kell 18.00 ning alates esmaspäevast on üleval loengu salvestus videona. E-kursusel ei ole võimalik lektoriga otse suhelda ega osaleda praktikal looduses. E-kursusele saad registreeruda SIIT

Oktoobri lõpus toimub STUUDIOFOTO MEISTRIKLASS "Värviline valgus", kus fotograaf Kaupo Kikkas õpetab kombineeritud valguse kasutamist. Koolitusel õpitakse kombineerima ja omavahel tasakaalustama välklampi ja püsivalgust. Koos luuakse erinevaid valguslahendusi, kombineeritakse pikka säriaega, stuudiovälku ja liikumisi; töödatakse korraga valguste omavahelise tugevuse, valge tasakaalu ja efekti värvidega. Peale nelja tunnist koolitust analüüsitakse workshopi käigus tehtud fotosid. Loe lisainfot ja registreeri koolitusele SIIT.

Töötuba "ÖÖ LINNAS" toimub novembris, mil õhtud üsna varakult pimedaks lähevad. Fotorännakul võetakse läbi pimedas pildistamise põhitõed vanalinna pimedatel tänavatel ja valgussäras kesklinnas. Pikk säri, valgusmustrid, time-lapse ja valgusinstallatsioonid on siinkohal märksõnadeks. Kursusele on igaüks oodatud oma statiiviga ja kellel on, võtab kaasa ka distantspuldi. Kursus sobib vähemalt baaskursuse läbinud fotograafidele. Registreeru töötuppa SIIT

VÄRVID KORDA! koolitusel õpetatakse värve kontrollima ja seda kõikides meediumites: kaameras, monitoril ja paberil. Võetakse läbi teemad nagu värviruumid, profiilid, kaamerate ja monitoride kalibreerimine ja printimine. Koolitus sisaldab kogu vajalikku baasteooriat värvihaldusest ning praktikat ja palju näiteid. Kõik kes selle kursuse läbivad ei pea enam kõhklema millist värviruumi valida, kuidas käituda icc profiilidega või kuidas oma seadmetest maksimaalne tulemus kätte saada. Koolitus koosneb kolmest loengust, mis toimuvad novembri õhtutel. Kursus sobib nii fotohuvilisele, fotograafile kui trükiettevalmistusega tegelevale inimesele. Loe lisainfot ja registreeri end koolitusele SIIT.

Endiselt saab Eestifotost osta ka kinkekaarte, mida fotohuvilisele või miks mitte ka endale kinkida. Vaata lähemalt siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee