Fotokool

Pildi autor Kaupo Kikkas

FOTOKURSUS ALGAJATELE e-kursus

Kursus kõigile, kes tunnevad, et fotograafia on midagi enamat kui tühipaljas klõpsimine.

Ei oma tähtsust, kas sul on kompakt-, digitaal- või peegelkaamera! Ka kohvipurgiga saab pilti teha, kui sul on vastavad oskused olemas. Eestifoto kursus algajatele on praktiline ja arendab sinus just neid oskusi, mida igapäevasel pildistamisel vajad. Õppejõududeks on praktiseerivad fotograafid, oma ala tõelised asjatundjad.

Loengud toimuvad neljapäeviti alates 5. oktoobrist ja kestavad kuni 23. novembrini.

Kursus filmitakse e-õppena vebinari ehk online seminari vormis. Meie lektorid peavad ettenähtud aegadel Eestifoto kooli stuudios oma loengu ja õpilased saavad seda jälgida kodudes oma arvutist, tahvelarvutist või telefonist. Vebinari läbiviimiseks kasutame zoom.us keskkonda. Iga loengu jälgimiseks saadame Teile e-kirjaga eraldi unikaalse lingi.

* Kursus toimub Eestifoto stuudios. Ühe loengu pikkus on keskmiselt 2,5 tundi.
* Kokku on 8 loengut
* Kõik saavad loengute õppematerjalid ja praktiseerimiseks kodused ülesanded
* Viimases loengus toimub õpilaste tööde analüüs ning tagasiside andmine
* Loengud salvestatakse ning neid on võimalik kuni kursuse lõpuni järelvaadata

E-kursuse erinevused võrreldes tavapärase kursusega:
* Loenguid võib vaadata endale sobival hetkel kuni kursuse lõpuni.
* Loeng läheb otse-eetrisse igal neljapäeval kell 18.00 ning alates esmaspäevast on üleval loengu salvestus videona.
* E-kursusel osalejatel ei ole võimalik lektoriga suhelda.
* E-kursusel osalejatel ei ole võimalik osaleda praktikal looduses

Õppejõud: Kaupo Kikkas, Kristian Kruuser, Annika Metsla, Urmas Tartes, Aivar Pihelgas.

N 5.10.2023
I loeng: Sissejuhatus ja ABC. Aivar Pihelgas
Pärast lühikest põiget fotoajalukku hakkame uurima, mis on kaamera ja objektiivid ning kuidas tekib sensorile kujutis. Seejärel saame selgeks kaamera. Õpime tundma kaamera erinevaid programme ja vaatame, millest koosneb ekspositsioon ehk säritus.

N 12.10.2023
II loeng: Teooria ja pildistamistehnika. Aivar Pihelgas
Teine loeng algab väikese kordamisega ja jätkub kohe uute teooria peatükkidega. Mis on ava ning kuidas suhestuvad ava-säriaeg ja ISO tundlikus. Erinevad kaadriformaadid ja fotograafiline ulatus. Loengu lõpuosas vaatame pilte ja vaatame kuidas histogramm visuaalseid kujutisi matemaatiliselt tõlgendab.

N 19.10.2023
III loeng: Kompositsioon ja valgus. Annika Metsla
Mis on kompositsioon, kus on tema juured ja miks mõni pilt tundub meile ilus ja mõni mitte.  Dünaamika ja staatika, erinevad kompositsioonitüübid. Valgus ja pildi koloriit kompositsiooni osana. CLEPS reegel. Vaatame palju pilte ja arutame nende kompositsiooni üle. 

N 26.10.2023
IV loeng:   "Loodusesse". Urmas Tartes
Kogenud loodusemees ja kõrgelt hinnatud fotograaf Urmas Tartes viib meid makromaailma. Käsitledes seda märksa laiemalt, alates filosoofilisest küsimuses, mis üldse on loodusfoto. Urmas Tartes võtab oma loengus kursuse teooria osa kokku ja kordab üle ka tähtsaimad fototehnilised tõed, mis esimestes loengutes õpitud, lisaks näitab põnevat pildiprogrammi.

N 2.11.2023
V loeng:  Digitöötlus. Kaupo Kikkas
Mis saab pildiga sellel hetkel kui ühendame oma fotoka taha kaabli ja "tõmbame" pildid arvutisse. Ilma töötlemata ei jää tänapäeval ükski pilt, aga kust õigupoolest algab pilditöötlus ja mida teeb pildiga juba kaamera ise? Mis on bitid ja baidid ja lühend RGB. Millest foto arhitektuur koosneb ja kuidas sellega manipuleerida. Loengu teises osas tegeleme pilditöötlusega Adobe Photoshop Elementsi platvormil. 

N 9.11.2023
VI loeng: Fototehnika ja varustus. Kristian Kruuser
Õpime lähemalt tundma kogu varustust, mis võimaldab meil pildistada ja oma mõtteid piltides väljendada. Erinevad kaameraformaadid, erinevad objektiivid, perspektiiv ja vaatenurk. Kaamera hooldamine, filtrid ning statiiv. Ehk kogu varustus, mida fotograaf oma töös kasutab.

N 16.11.2023
VII loeng: "Stuudiofoto ja töö modelliga". Kaupo Kikkas
Mis teeb ühest ruumist fotostuudio ja kas ka ise oleks võimalik seda oma kodus katsetada? Kuidas käituvad erinevad valgused, välk ja püsivalgus. Mis valgust pehmendavad vahendid on olemas ja mida võiks ise meisterdada. Kuidas stuudiovälgud töötavad ja kuidas toimub koostöö kaameraga. Vaatame näidispilte ja proovime stuudios ka ise kätt.

N 23.11.2023
IIX loeng: Personaalsed küsimused ja lõputöö
Viimane loeng kuulub õpilastele, õigemini nende fotodele. Vaatame koduseid töid ja tegeleme piltide analüüsiga. Mis on kuskil valesti läinud või mis teisal hästi õnnestunud. Piltide vaatamine on õppeprotsessis täpselt sama oluline osa kui teadmiste omandamine kursuse alguses. 

​Kursuse lõppedes väljastatakse tunnistus kursuse läbimise kohta.
Õpetajatest saad lugeda lisa kodulehe lektorite rubriigist.

Kursus toimub neljapäeviti kell 18.00 alates 5. oktoobrist 2023.
Kokku 8 loengut
Ühe loengu kestvus kuni 180 minutit.


Kursuse hind: 195 € 
Koha koolitusel tagab koolituse eest õigeaegne, enne koolituse algust, tasumine.

Eestifoto koolil on õigus teha muudatusi loengute toimumisaegades.

Koolituse info:

195€

5. oktoober - 28. detsember

Lauteri 7c Tallinn