Uudised

Kevad fotokoolis toob taas mitmed fotokoolitused ja Photoshopi veebikursuse

14 märts 2022

Aprilli keskel algab kolmapäeviti toimuv seitsmest loengust koosnev põhjalik edasijõudnute fotokoolitus, mis tutvustab fotokunsti ja avab ukse professionaalsele fotomaastikule sisenemiseks.

Koolituse lektorid on oma eriala meistrid, kes praktiseerivad loengute teemasid reaalses elus. Loengud on teoreetilised ning kaasas käivad ka praktilised workshopid. Näiteks rahvusvahelise tuntusega fotograaf Kaupo Kikkas õpetab portreefotograafiat ning Vivian Ainsalu keskendub aktifotograafiale. Loodusemees Arne Ader õpetab nägema looduse lugusid ning sissejuhatuse fotokunsti teeb kriitik ja kunstiajaloolane Heie Treier. Digifoto loengus antakse ühele reklaamfotole professionaalne välimus, alustades mustast materjalist kuni glamuurse trükivalmis lõpptulemuseni.

Koolitus sobib kõigile, kellel teooria põhitõed selged ja huvi fotograafia vastu jätkuv. Kui sa ei saa iga kolmapäev Tallinnas kohapeal käia, on sul võimalus end registreerida veebikoolitusele. Viimases loengus toimub õpilaste tööde analüüs ning tagasiside andmine. Registreeruda saad koolitustele siit: Fotokoolitus edasijõudnutele Eestifoto stuudios või veebikursus.

Aprillis toimub lisaks ka kahepäevane Portreefoto Meistriklass, kus Kaupo Kikkas avaldab oma portreefotode saladused. Esimesel päeval tutvustab fotograaf oma tööd ja mõtteviisi, piltide tagamaid ja tööd modelliga. Teine päev kuulub praktikale, mille raames viiakse läbi kaks erinevat portreesessiooni: minimaalsete vahenditega õues ja teine Eestifoto stuudios. Pärast sessioone toimub piltide analüüs.

Maikuus toimub Eestifoto koolis üle mitme aasta taas ka Photoshopi e-lühikursus, mis koosneb kuuest loengust ja kestab 2-17. maini. Selles vahemikus tutvutakse kvaliteetse fototöötluse põhimõtete, tööriistade ja töötlusmeetoditega. Iga loengu pikkus on umbes kolm tundi ja toimub igal esmaspäeval ja teisipäeval 18.00. Järgmisest päevast on üleval loengu salvestus videona, mida saab soovi korral järgi vaadata.

Mai keskel toimub ka ühepäevane toidu pildistamise lühikursus. Kõikide Eestifoto koolitustega saad tutvuda ja registreeruda siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee