Fotokool

Pildi autor Kaupo Kikkas

FOTOKOOLITUS EDASIJÕUDNUTELE kolmapäeviti

Meie edasijõudnute koolitus käsitleb erinevaid fotovaldkondi, tutvustab fotokunsti ja paotab professionaalse fotomaailma ust.

Kõik koolituse lektorid on oma ala parimad meistrid ja praktiseerivad loengu teemasid ka reaalses elus. Koolitusel on nii teoreetilisi kui ka workshopi stiilis loengud. Rahvusvahelist tunnustust pälvinud fotograaf Kaupo Kikkas õpetab portreefotograafiat ning Vivian Ainsalu pakub sisukat vaadet aktifotograafiale. Loodusemees Arne Ader õpetab nägema looduse lugusid ning sissejuhatuse fotokunsti teeb kriitik ja kunstiajaloolane Heie Treier. Digifoto loengus näeme, kuidas antakse ühele reklaamfotole professionaalne välimus, alustades mustast materjalist kuni glamuurse trükivalmis lõpptulemuseni.

Koolitus sobib kõigile, kellel teooria põhitõed selged ja huvi fotograafia vastu jätkuv.

Õppejõud: Kaupo Kikkas, Heie Treier, Vivian Ainsalu, Arne Ader, Urmas Ääro. 

K 13.4.2022
I loeng   Portreefoto
Kaupo Kikkas jagab teile oma kogemusi portreefotost, mis on Kaupo lemmikvaldkond. Millist eeltööd teha, kuidas modellidega suhelda ja palju muud. Kõike seda ilmestavad Kaupo portreefotod tuntud inimestest ja kultuuritegelastest.  

K 20.4.2022
II loeng Kunstiline aktifoto 
Fotograaf Vivian Ainsalu räägib, kuidas sünnib kunstiline aktifoto looduses. Idee, ettevalmistus, loomulik valgus, modelli juhendamine, pilditöötlus.

K 27.4.2022
III loeng Sissejuhatus fotokunsti
Kunstiteadlane Heie Treier arutleb teemal, miks muutub üks foto kunstiks ja teine ei muutu. Mis vahet on fotograafil ja fotokunstil? Kuidas on aeg fotograafia olemust muutnud?

K 4.5.2022
IV loeng Fotojutustus ja kõnelevad pildid
Fotograaf Aivar Pihelgas arutab teemadel, miks mõned pildid kõnelevad ja mõned mitte. Mis teeb ühest fotost vaid ajaloodokumendi ja teisest pildist kunstiteose. Kuidas luua fotojutustusi ja lugusid oma elust ja reisidelt. Lisaks veel, mis on fotograafilised  väljendusvahendid ja kus paikneb tasakaal loomingu ja tehniliste oskuste vahel.

K 11.5.2022
V loeng Loodusfoto 
Loodusfotograaf Arne Ader on pildistamisel keskendunud Eestimaa loodusele nii ajas, ruumis kui ka liigiliselt. Ülevaate tehtud töödest annab Loodusemehe pildipank. Tema sulest on ilmunud ka palju looduseteemalisi artikleid ajakirjanduses.

K 18.5.2022
VIloeng Tänapäevane Pilditöötlus 
Lektor on ettevalmistanud näidispildid, millest osa võiks kuuluda lootusetute valdkonda ja näitab milline roll pilditöötlusel fotograafias tegelikult on. Töö toimub Adobe Photoshop ja Adobe Photoshop Elements keskkonnas,

K 25.5.2022
VII loeng Kodused tööd ja kokkuvõtted
Vaatame üheskoos koolituse ajal tehtud koduseid töid, küsimused ja vastused. 
​Kursuse lõppedes väljastatakse tunnistus kursuse läbimise kohta.

Koolitus toimub kolmapäeviti kell 18.00 alates 13. aprillist kuni 25. maini 2022.
Kokku 7 loengut.
Ühe loengu kestvus kuni 180 minutut.

Kursuse hind: 235 € 
Koha koolitusel tagab koolituse eest õigeaegne tasumine.

Eestifoto koolil on õigus teha muudatusi loengute toimumisaegades.

NB!

Alates 9.08.2021 jõustunud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti uute korraldustega seoses tuleb kõigil huvihariduse külastajatel (alates 18. eluaastast) esitada saabudes dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks.
​Tõendamiseks sobivad digitaalsel või välja trükitud kujul:

  • kehtiv vaktsineerimispass,
  • COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend (kehtib positiivsest testist 180 päeva),

Koolituse info:

235€

13. aprill - 25. mai

A. Lauteri 7C Tallinn 10145

Registeeri koolitusele

Koolitusele esmakordselt registreerides luuakse teile automaatselt Eestifoto.ee konto. Lisainfo saadetakse e-posti aadressile.

Juriidilisest isikust kursuse eest tasunutele saadetakse hiljem e‑postiga täpsustatud arve.