Uudised

Zuckerberg kavatseb kasutada sinu Instagrami pilte, et treenida oma AI roboteid

4 veebruar 2024

Mark Zuckerberg kinnitas paar päeva tagasi, et kavatseb kasutada oma tehisintellektide treenimiseks pilte, mis on postitatud Facebooki ja Instagrami. 

„Facebookis ja Instagramis on sadu miljardeid avalikult jagatud pilte ja kümneid miljardeid avalikke videoid, mida on meie arvates rohkem kui Common Crawli andmestikus," vahenab veebileht Petapixel Mark Zuckerbergi sõnu. Lisaks jagavad inimesed avalikku infot suurel hulgal infot ka erinevate meediumite kommentaarides.”

Common Crawl on mittetulunduslik organisatsioon, mis korjab veebist andmeid ja jagab oma arhiive ja andmekogusid vabalt avalikkusega. Näiteks kasutas oma rakenduste loomisel Common Crawli andmekogumit OpenAI. Zuckerbergi sõnul pole tal aga Common Crawli tüüpi teenuseid tarvis, kuna tal on juba massiandmetele juurdepääs.

Zuckerberg jagas seda rõõmusõnumit ühes uudisega kasumi kolmekordistumisest viimases kvartalis; samal päeval tõusid ka aktsiahinnad lausa 20 protsenti. Tema ettevõte plaanibki suure osa tuludest just tehisintellekti ja virtuaalse reaalsuse tööriistade arendamisele kulutada ning lõpuks üle mängida kõik tänased tehisintellekti teenuse pakkujad nagu seda on Google, OpenAI ja Microsoft.

Kas autoriõigustega kaitstud materjalide kasutamine tehisintellekti koolitamiseks kuulub ka õigustatud kasutamise (fair use - ingl k) alla? "Me usume, et jah, kuid ma kahtlustan, et tulemas on nii mõnedki kohtuvaidlused," sõnas Meta globaalsete suhete direktor Nick Clegg juba möödunud septembris.

/Originaallugu/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee