Uudised

Zeiss süüdistab Samyangi varguses

23 juuli 2018

Rootsi veebilehe Monitor teatel on peamised probleemid Samyang Premium XP 50mm f/1,2 ja 85mm f/1,2 objektiividega, mis näevad väga sarnased Zeissi Batis 85mm f/1,8 ja 135mm f/2,8 objektiividega.

Samyangi Rootsi edasimüüja  Focus Nordic kutsus mai lõpus üles lõpetama Samyangi Premium XP objektiivide müügi ja tagastama need Focus Nordicu lattu. Niisamuti on Samyang alustanud samade objetiivide turult tagasikutsumist üle maailma. Samyang plaanib Monitori teateil antud objektiivid turult ära korjata enne kui Zeiss oma süüdistustega kaugemale jõuab.

Ebaselgeks jääb, kas Zeissi kaebus puudutab vaid väliseid disainilahendusi või usub ettevõte, et järgi tehtud on ka optilised konstruktsioonid. Sisemise ehituse võrdlusel näivad need endised.

“Arvestades Samyangi püüet objektiivid turult ära korjata, on vähetõenäoline, et vaidlus Zeissiga lõpeks lähiajal,” usub Monitor. Kui Samyang arvaks, et asi laheneb mõne kuuga, poleks too palunud edasimüüjatel ebjektiive tagastada. Ilmselt võtab lahenduse saamine aega aastaid.

 

Enriika Vunk

Foto: petapixel.com