Uudised

Xiaomi 42 000 eurone nutitelefon ühildub Leica objektiiviga

2 november 2022

Xiaomi on turule toonud 10 nutitelefoni 12S Ultra, mille külge on võimalik keerata Leica täiskaader M-keermega objektiiv.

12S Ultra telefon on astunud sammu edasi ja lisanud telefonile 50,3 megapikslise sensori otse kaamera keskmesse ühes adapteriga, mis võimaldab kasutajatel sinna Leica objektiiv külge keerata. Sääraseid telefone on hetkel toodetud vaid 10, igaühel neist krõbe hind 300 000 hiina jüaani ehk umbes 42 tuhat eurot. Peamiselt ajab hinna kõrgeks Leica objektiiv, mis telefoniga kaasa tuleb. Masstootmisesse pole antud mudelit plaanis lasta, kuid mõnele suunamudijale on ettevõte telefoni proovimiseks siiski saatnud.

Kui tahad näha, milliseid fotosid on uus nutitelefon tänu Leica objektiivile võimeline tegema, siis saad näidispilte vaadata siit: shared some sample photos.

Xiaomi näol pole tegu esimese nutitelefoniga, mis võimaldab telefonile objektiivi külge panna. Näiteks aastal 2014 katsetas Sony ja hiljem ka Olympus. Kumbki edukaks ei osutunud ja objektiividega telefonid massidesse ei läinud.

Vaata ka Xiaomi videot.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee