Uudised

World Photography Awards 2022 aasta fotograaf pildistas Mehhiko migrante

15 aprill 2022

Aasta fotograafi tiitli pälvis Austraalias resideeruv Adan Ferguson oma emotsionaalse pildiseeriaga Mehhiko migrantide portreedest.

"See, kuidas fotograaf Adam Ferguson migrantide perekondi ja eraisikuid jäädvustada suutnud on, näitab sügavat emotsionaalsust - need fotod on kaunid, tähendusrikkad ja lahked," sõnas žürii esimees Mike Trow. Mustvalged portreed on tehtud Mehhikos, Ameerika piiri ääres, kus migrandid riiki pääsemist ootavad.

Fotograafi eesmärk oli pildistada portreed nii, et need tekitaks empaatiat, mitte kaastunnet; ta lõi loo, mis on inimlik ja aus. "Olen tänulik neile julgetele, kes olid valmis minuga koos töötama," sõnas Ferguson ja lisas, et Aasta Fotograafi tiitli võitmine tähendab, et need lood saavad uue elu - publik saab suhelda ja suhestuda nende tavaliste inimeste lugudega.

The Sony World Photography Awards 2022 parimad fotod läksid üles ka Londonisse näitusele, mida näeb aadressil Somerset House, London, alates 13. aprillist kuni 2. maini 2022. Aasta fotograaf sai preemiaks 25 000 dollarit ja Sony fotovarustuse.

Vaata Sony World Photography Awards 2022 parimaid siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee