Uudised

Vereta jahi kauneimad loodusfotod on septembrini väljanäitusel

16 juuli 2022

Möödunud reedel tunnustati RMK metsamaja hoovis parimate looduspiltide tegijaid ja nende looduspilte, mida saab kuni septembri keskpaigani ilma rahata vaatama minna Tallinnas, Toompuiesteel asuvasse parki.

Üheks näitusel olevaks pildiks, mis läbis žürii sõela, on portree põdrast, mille tegi loodusfotograaf ja Eestifoto kooli lektor Argo Argel. Fotograaf märkas varahommikul põdramullikat kraavikaldal askeldamas ja otsustas teda peibutama hakata. "Põdra häälitsust matkides pälvisin mullika tähelepanu ja põgenemise asemel hakkas ta mulle hoopis uudistades lähemale lonkima... mul oli kaamera näo ees ja küllap ta ei saanud kohe aru, kellega tegu," kirjeldas Argel. Sel meetodil õnnestus põder nii lähedale kutsuda, et ta enam kaadrisse ei mahtunud. Niikaua, kuni kaamera fotograafi nägu varjas, sai ta mullikale lähemale liikuda. "Lõpuks kui kaamera langetasin, sai tegelane aru, et asi pole õige ning jooksis metsa," sõnas ta ja lisas, et ilmselt, kui kaamera oleks nägu varjama jäänud, oleks ta veelgi lähemale saanud.

Fotojahist võttis tänavu osa 37 fotograafi ja piltidel näeb nii kiskjaid, ulukeid, haruldasi linde ja putukaid. Traditsiooniline fotokonkurss toimus maikuu ühel nädalavahetusel ja jäädvustati Alutaguse rahvuspargile omaseid liike, kellest mitmeid mujalt kergelt ei leia. Tänavuse Vereta Jahi parimaks pildiks sai fotourahtavast karust, mille jäädvustas Olavi Hiiemäe. 

Kogu Vereta Jahi ajaloo jooksul pole kunagi nähtud ja pildile saadud nii palju karusid. Žüriile jäid silma 20 fotot karudest, mille seas oli ka võidufoto, mis on jäädvustatud hetk piltnikule ohtlikult lähedale jõudnud urahtavast karust. Seekord tõi meistritiitli selle aasta Vereta Jahi jahiloom ja muidugi ka aasta loom. "Seda juhtub ikka väga harva, kui jahilooma pilt toob ka meistritiitli,“ lausus peakorraldaja Tiit Hunt. 

  • RMK auhind – Meelis Kalev. Lendorav
  • Ajakirja Eesti Loodus auhind – Remo Savisaar. Munavaras
  • Ajakirja Eesti Mets auhind – Olavi Hiiemäe. Laanepüü
  • Ajakirja Horisont auhind – Olavi Hiiemäe. Vihitajad
  • Ajakirja Eesti Jahimees auhind – Ingmar Muusikus. Metsnugis
  • Eesti Jahimeeste Seltsi auhind – Richard Viidalepp. Ilves
  • Tallinna Loomaaia auhind – Mart Arrak. Karu
  • Hotell Pesa auhind – Andres Killing. Suur-kirjurähn.
  • Looduse Omnibussi auhind – Remo Savisaar. Metssiga pisikesega

Näitust Vereta Jahi parimatest piltidest saab näha ööpäevaringselt välinäitusena RMK Metsamaja (Toompuiestee 24, Tallinn) hoovis kuni septembrikuu keskpaigani.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee