Uudised

Vabaduse väljakul on näitus ukrainlastest

9 märts 2023

Alates homsest saab Vabaduse väljakul vaadata näitust sõja eest Eestisse pagenud ukrainlaste portreedest ja tutvuda nende looga ning varasema eluga.

"Ma valin elu" on näitus, mis jutustab ukrainlastest, nende elust Ukrainas, räägib Eestis kohanemisest ja tuleviku väljavaadetest - kellena nad näevad end viie aasta pärast.

Sotsiaalne kultuuriprojekt jääb vaatajatele nähtavaks kaheks nädalaks, kuni 25. märtsini ja fotod on teinud Ukraina sõjapõgenikest fotograafid.

Fotonäituse autorid:

Daria Prasko sündis Hersoni oblasti (Lõuna-Ukraina) väikelinnas Novaja Kahhovkas. Viimased 10 aastat elas ja töötas Harkovis. Ta alustas oma fotograafikarjääri 2010. aastal, seejärel töötas mõnda aega disainerina ning ühendas disaineritöö fotograafiaga. Daria tuli Eestisse koos oma ema ja 8-kuuse pojaga. Tänu vabatahtlike abile töötab ta Eestis fotograafina ja õpib kaugõppes veebidisaineriks.

Maksym Bilozor​ on pärit Dnipro linnast, mis asub Ukraina keskosas. Maksym saabus Eestisse 6. märtsil. Fotograafia vastu tekkis tal huvi kolm aastat tagasi. Maksym on proovinud oma pildistamisoskusi erinevates žanrites - ta alustas arhitektuurifotograafiaga, kuid nüüd on hakanud rohkem huvi tundma portreede vastu. Ta õpib Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis esimesel kursusel ristmeedia erialal.

Yuliia Dvornichenko sündis ja elas Mariupoli linnas, omandas magistrikraadi organisatsiooni juhtimises. Õppimise käigus tekkis tal huvi fotograafia vastu. Pärast ülikooli lõpetamist 2018. aastal süvenes ta fotograafiasse ja töötas Mariupolis fotograafina. Yuliia saabus Tallinna 21. märtsil. Ta õpib inglise keelt ja tal on plaanis õppida ka eesti keelt. Talle meeldib teha portreefotosid, paari- ja perepilte.

Natalia Fomina tuli Tallinnasse Odessa linnast oma kahe lapsega 7. märtsil. Natalia omab kõrgharidust majanduses ja töötas sel erialal kuus aastat. Fotograafina on ta tegutsenud kaheksa aastat ning tegeleb laste- ja perepildistamisega. Eesti Töötukassa kaudu õppis ta graafilist disaini, kuid tööd ei ole veel leidnud.

 

Enriika Vunk
uudised@eestifoto.ee