Uudised

Vaata Ukraina fotograafide veebinäitust

30 aprill 2022

Soome fotomuuseum toob vaatajani Ukraina kaasaegsete fotograafide kunsti, mida igaüks olenemata oma asukohast uudistada saab.

So Sweet Ukraine on veebinäitus, mille fotod on välja valinud kuraator Kateryna Radchenko Odessa fotofestivali tarbeks. Festivali idee sündis muuhulgas aastal 2014, mil algas ka sõda Ukrainas. “Iga-aastane festival on eksisteerinud paralleelselt sõjaga,” kirjutab Soome fotomuuseum oma kodulehel.

Venemaa 2022 veebruaris alanud sissetung Ukrainasse ohustab ka Ukraina kultuuri olemasolu. Sõda on agressioon inimeste ja nende kultuuri, keele ja vabaduse vastu. “Noored ukrainlased on üles kasvanud suveräänses riigis, kus on sõnavabadus. Mis oleks fotograafia ilma selleta?” tõstatab Soome fotomuuseum küsimuse.

Näitusel saab näha seitsme artisti töid, kes on üles pildistanud oma kodumaad. Fotod on õrnad, delikaatsed ja inimlikud ning näitavad inimesi koos nende tunnetega.

Väljavalitud fotosid näed siit: video. Antud pildilugu on olnud esmakordselt nähtaval Odesa Photo Days festivalil aastal 2020. Näitusele väljavalitud fotosid näed Soome fotomuuseumi lehelt.

Veebinäitust saab vaadata kuni mai lõpuni 2022. 

 

Allikas: www.valokuvataiteenmuseo.fi/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee