Uudised

Vaata Türil kiiksuga pulmafotosid

10 juuni 2021

Järva Teataja ajalehest pressifotograafina tuntud Dmitri Kotjuh on pulmi pildistanud 15 aastat ja avas selle tähistamiseks Türi galeriis näituse, kus näitab teistmoodi pulmafotosid.

"Need pole tavapärased ega klassikalised pulmafotod, kus pruutpaar kiirgab õnnest päikseloojangu taustal, ja klõpsud on kui nunnud postkaardid," kutsus ta Türile pilte kaema. Nimelt on piltidel olevad paarid pandud ebatavalisse keskkonda: liinibuss, dušinurk, staadion või näiteks tuletõrjedepoo. Ebatavaline keskkond toob ebatavalised emotsioonid, nii kohtuvad rõõm ja häbitunne, huumor ja ettevaatlikkus. 

Kotjuhi sõnul on ebatavaline pulmafoto Eestis uus lähenemine ja nimetab selle kunstiks, kus kohtuvad kunstniku ja pruutpaari arusaam ilust ja tänapäeva elust.

"Peaaegu kõik pildid on lavastatud, aga see lavastus on loomulik - teeme mitu kaadrit ja siis vaatame, millisel fotol on kõige ehtsam emotsioon," vahendab ERR Kotjuhi Aktuaalsele Kaamerale antud intervjuud. "Mõnikord me teeme nii, et jalutame vanalinnas ja vaatame, mis juhtub. Kui mõni daam jalutab koeraga, siis kasutame koera, mõnikord vaatame, et turistid joovad õlut, siis tuleme turistide juurde... ja siis teeme pilte koos nendega."

Fotograaf on pulmafotosid lavastanud tosin aastat ning pälvinud noorpaaride täieliku usalduse. Kotjuhi sõnul pole tema repertuaarist kadunud ka tavalised pulmafotod, mis tehakse noorpaari vanemate rõõmuks.

Fotonäitust "Teistmoodi pulmafoto" saab Türil vaadata juunikuu lõpuni. Vaata ka Aktuaalse Kaamera klippi siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee