Uudised

Vaata lustakat fotoseeriat tantsijatest kodutöid tegemas

24 detsember 2022

Fotograaf Eric Raeber on loonud fotoseeria nimega Tantsijad Kodus, mis näitab tantsijate graatsiat ja oskusi ka tavaliste igapäevaste toimetuste juures.

Raeberi inspiratsiooniks oli Ameerika fotograaf Lois Greenfield, kes ongi just tantsijate pildistamisele spetsialiseerunud.

Kuna Raeberi tütar hakkas käima balleti tundides, sai fotograaf oma esimesed kogemused just sealt. Hiljem suundus ta professionaalsete tantsijate pildistamise juurde. Nii lihvis ta oma oskusi, kompositsiooni ja valgust, märgates ühtlasi, et tantsijatel on erinevaid tegevusi tehes sarnased liigutused ning poosid. Nähes Greenfieldi varem tehtud tantsijate fotosid, hakkas talle see kunstiline pool aina enam huvi pakkuma.

Aastate jooksul tantsijaid jälgides nägi ta, et tantsijad kasutavad laval kehas iga oma musklit. "Hakkasin mõtlema, millist graatsiat saaks piltidele tuua tavapäraste igapäevaste toimetuste juures," sõnas Raeber.

Ta alustas pildistamisega 2019 aastal oma elutoas ja palus tantsijatel võtta poose triikides särke, tolmuimejaga põrandat puhastades või nõusid pestes. Hiljem lisandusid improviseeritud tegevused nagu kaardipaki segamine, jalgpallimäng ja muud. Fotodest sündis raamat, mis on täna müügil Amazoni platformil.

Lisainfo Tantsijad Kodus raamatust leiad siit: here ja Raeberi muud tööd tema kodulehel (website) või Instagramis ja Facebookis. 

/Allikas: Petapixel/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee