Uudised

Vaata Eesti parimaid pressifotosid

5 veebruar 2019

Jaanuaris selgusid 2018 aasta pressifoto nominendid, mille auhinnad jagatakse märtsi alguses toimuval Eesti Ajalehtede Liidu pressipeol koos näituse avamisega.

“Tase on läinud paremaks ja palju on uusi tulijaid, keda pole varem näinud või kellest kuulnud,” kiitis fotograaf Marko Mumm, kes tänavu oli üks žüriiliikmetest.

Üldiselt oli kogu saadetud piltide valik hea, kus iga kategooria kolme parima valimisel segunesid žürii arutelud tuliste vaidlustega. Hindamiskomisjoni sõnul oli ka fotosid, mida piltnik ei peaks konkursile esitama, vaid kriitilisemalt valima. Zürii esimees Holger Roonema sõnul võiks fotograafid mõelda, millise kaastekstiga fotosid esitada. “Kõik fotod ei räägi iseenda eest ära, ning korrektne kaastekst on foto paremaks mõistmiseks nii züriile kui vaatajale väga oluline,” lisas ta.

Parimad valiti 700 foto seast, osalejaid oli kokku 61. Pildid kandideerisid neljas erinevas kategoorias: uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto. Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valib žürii parima töö tiitliga „Aasta Pressifoto 2018“. Võitjad saavad rahalise preemia ja diplomi.

Kõiki nomineeritud töid saad vaadata siit.

 

Fotol 94. aastane näitleja ja investor Leida Rammo, kelle pildistas Äripäeva fotograaf Andras Kralla. Pilt nomineeriti portree kategoorias. 

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee