Uudised

Vaata dokumentaali maailmakuulsast sõjafotograafist

11 jaanuar 2019

Käesoleval suvel tuli Netflixi dokumentaalfilm Hondros Pulizeri preemiaga nomineeritud sõjafotograafist Chris Hondrosest, kes tapeti Liibüas tööülesannete käigus 2011 aastal.

“Vahel küsisin temalt, kas ta kardab midagi? Ta ei kartnud kunagi mitte midagi,” meenutas Hondrose ema tema lapsepõlve. Ema oli pojale alati toeks. “Ma ei hoidnud teda kunagi tagasi, sest mis kasu sellest oleks olnud? Ütlesin vaid, et palun ole ettevaatlik!" Hondros ise uskus, et suudab piltlikult öeldes valgustada neid maailma osi, kus muidu on pime, anda lootust.

Fotograaf Chris Hondros kasvas üles Fayetteville’s ja lõpetas ülikooli inglise kirjanduse magistrina ning töötas seejärel mitme ajalehe fotograafina.

Hondros on dokumenteerinud 11. septembril toimunud kaksiktornide terrorirünnakut, John Kerry presidendikampaaniat, on käinud korduvalt konfliktitsoonides Kosovos, Afganistanis, Iraagis ja Libeerias.

Tema fotod said maailmakuulsaks juba tema eluajal. Hondros oli alati sõjatsooni keskmes riskides sageli oma eluga, et inimesteni sõja kohutavat reaalsust tuua. "Sõja fotograafina ei saa sa vaadata sündmust eemalt, sa pead olema selle keskel," ütles Hondros. Dokumentaalfilmis näeb üsnagi häirivaid kaadreid sellest, mis meie ümber päriselt toimub.

Filmile Hondrose elust pani aluse tema lapsepõlvesõber, ajakirjanik Greg Campell, et Hondrose töid au sees hoida.

Kui soovid filmist või Chris Hondrosest enam teada, siis seda saad teha aadressil  chrishondrosfilm.com.

 

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee