Uudised

Vaata 2021 kaunemaid taevakaadreid

1 juuni 2021

Capture the Atlas veebileht avaldas käesoleva aasta parimad linnutee fotod, kus taeva öine valgusmäng näib pärit olevat justkui teisest dimensioonist.

Öises taevas on paljutki, mis on paljale silmale nähtamatu, kuid kasutades kaamerat ja pildistades linnuteed avaneb täiesti uus maailm oma värvide, detailide ja valgusmänguga. Iga foto on justkui omaette jutustus.

Vaata neid üle maailma pärit fotosid ja leia enda jaoks inspiratsiooni alates Ameerika kõrbetest kuni Austraalia maastikeni üheskoos mägede, vulkaanide, randade ja liustikega mida valgustab taevas aset leidev imeline valgus.

Esipildil on fotograaf Larryn Rae foto, mida ta peab enda seni tehtud piltidest üheks enim väljakutseid pakkuvaks. Pildi saamiseks pidi fotograaf ronima neli tundi ja seda 70km/h puhuva tuule käes, et jõuda Mt Taranaki Fanthams Peak vulkaani kõrvale. Umbes 2000 meetri kõrgusel maapinnast ja -15 kraadise külmaga pidi fotograaf enda sõnul valima seaded, millega ta pildistama on võimeline, mitte seaded, mis ideaalsed oleks. Täna vaatab fotograaf oma pilti uhkusega, et ta suutis teha säärase pildi olenemata kõikidest katsumustest.

Vaata muinasjutuliste fotode täielikku galeriid siit.

 

Capturetheatlas.com on reisi-ja fotograafia veebileht, mis jagab näpunäiteid nii reisimise kui parema pildistamise osas. Igal aastal toimuvast konkursist saad lähemalt lugeda siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee