Uudised

Uus isefoto trend 2023 on liikluspeegelselfi

28 jaanuar 2023

Saage tuttavaks uue selfi trendiga, mille on ühiskonda toonud moodne Z generatsioon võitlemaks üleliia perfektseks töödeldud isefotode vastu.

See fototrend on New York Times ajalehes (piece published by The New York Times) avaldatud kirjutise järgi uue põlvkonna alustala, mis on sotsiaalmeedias figureerinud vähemalt viimased paar kuud. Need on moonutatud fotod endast liikluses esinevates peegelpindades, mis on sotsiaalmeediaplatvormil TikTok tuntud kui "traffic mirror" ehk eesti keeles võiks selle nimi olla "liikluspeegel". Need niinimetatud liikluspeeglid on kõik liikluses leiduvad peegelpinnad ja pimenurgapeeglid, aga ka poeaknad, rongijaama uksed, koolibusside peeglid ja muudki säärast.

Liikluspeegli efektiks peetakse peeglite tugevat visuaalselt moonutavat mõju, mis on samal ajal lõbus ja esteetiline. Hashtagil #trafficmirror on TikTokis üle 22 miljoni vaatamise. Kogu oma moonutuse juures on liikluspeeglil sarnase efekt kalasilma objektiiviga ja selle populaarsus on seotud mitmete eelnevate uue generatsiooni trendidega, mis võitlevad üleliia perfektseks töödeldud visuaalide vastu. Muuhulgas uduste fotode populaarsuse kasv, vanade 2000 aastate digikaamerate tagasitulek ja 0,5 selfi (the 0.5 selfie), mis raamib oma subjekti eriti ekstreemse nurga alt. Liikluspeegelselfi on Generatsiooni Z järgmine viis ebaperfektsete fotode tegemiseks.

"See viis, kuidas peeglid nägu ja keha moonutavad, võtab ilmselt maha osa pingest pildil perfektne välja näha," sõnas Allie Rowbottom ajalehele The New York Times.

/Originaallugu/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee