Uudised

Ukrainlanna Dasha sai fotovarustuse ja esimese töö

29 märts 2022

Suur tänu kõikidele abistajatele ja kaasamõtlejatele! Tänu teile on Dashal kasutamiseks kvaliteetne fotovarustus ja arvuti ning kalendris kirjas ka esimene fototöö.

Kaks nädalat tagasi avaldasime loo Ukraina fotograafist Dashast, kes pidi väikse lapse ja emaga Ukrainast põgenema nõnda, et maha jäid praktiliselt kõik tema asjad. Meie üleskutsele aidata, reageerisid paljud inimesed, kelle abiga leidsime Dashale kasutamiseks vajaliku tehnika ning esimese fotosessiooni.

Dasha on nüüd rõõmuga valmis vastu võtma kõik fototööd – olgu siis need kas perede, laste ja pulmade pildistamised või ürituste ja toodete jäädvustamine. Kui keegi lugejatest saab Dashale tööd pakkuda, siis võib julgelt võtta otse temaga ühendust ryzhyk777@gmail.com või kui tunned, et vajaksid suhtlusel abi, siis võta ühendust Heilika Pikkoviga 56912091 või heilika@silmviburlane.ee

Vaata, mida Dasha seni teinud on Instagramist

Suur tänu abistajatele: Timo Anis, Reet ja Väino Kaldoja, Kaupo Kikkas, Marek Kusmin, Heilika Pikkov ja Aljona Suržikova.
Ning kümned teised inimesed, kes elasid või aitasid kaasa!


Siin on Dasha enda poolt saadetud kiri:

„Tahan öelda nii nagu miljonid mu kaasmaalased, et ma polnud valmis selliseks kurjuseks, mille tõi meile sõda Ukrainas. Samuti polnud ma valmis selleks, et kohtan oma teel nii tohutul hulgal lahkeid inimesi. Just kõige pimedamatel aegadel torkavad säravad inimesed eriti silma – see on tõsi!

Eesti ei ole rikas ainult imeliste loodusvarade poolest, siin pole ainult kaunid linnad ja külad vaid ennekõike imelised inimesed. Tundsin end tõelise Tuhkatriinuna, kui nägin, millise varustuse on imelised Eesti inimesed mulle fotograafina töötamiseks leidnud. Ainult mind ei kutsutud ballile, vaid pildistamisele ja see on palju parem, uskuge mind.

Nüüd on mul võimalus töötada just oma lemmikalal. Olen kindel, et suudan siinses suurepärases riigis teha palju kauneid kaadreid. Ja kõikidele oma "headele haldjatele", mitmetele, keda ma isegi ei tunne, tahan öelda SUUR AITÄH! 

PS. Kaupo, Sinu fotoraamat on mulle talismaniks, eriti siin Eestis. Annan endast parima, et õppida eesti keelt, et saaksin seda lugeda. Aitäh!“