Uudised

Turule on tulnud uued filmid

30 märts 2022

Filmifotograafia muutub aina populaarsemaks, mistõttu mitmed filmide tootjad on turule tagasi toonud varasemalt tuntud filmid. 

Näiteks Kodak teatas, et müügile on tulemas keskformaatkaameratele mõeldud Gold 200 värviline film, mida saab taas 120 formaadis. Viimati oli 120 formaadis film saadaval enne 1997 aastat nimega Kodacolor Gold 200. 

“120 formaadis filmi tutvustati juba 1901 aastal kaamerale Brownie No. 2,” teatas Kodak oma pressiteates. “See on turul olnud 120 aastat ning on endiselt üks populaarseimaid filmi vorme ka täna.” Peamine põhjus on suurema filmi negatiivi puhul piltide parem kvaliteet. 

Kunstfotograafias ja "hipsterite" hulgas on keskformaadis kaamerad väga hinnatud ning enamlevinud mudelid on on järelturult juba kõik kokku ostetud ja nende hinnad on märgatavalt kerkinud.

Ka mustvalgete filmide tootja Foma Bohemia teatas uutest muudatustest filmimaailmas. Oma 100 aastapäevaks pakib ta 35mm filmi retropakendisse. Mõni aasta tagasi tähistas ta sarnaselt oma sünnipäeva, paisates müüki retropakendis 120 filmi. Aastapäevaks retropakendisse pandud filmide kogus on Foma Bohemia sõnul müügil piiratud koguses. 

Põnevat vaatamist filmide maailmast: https://youtu.be/t83SNTEKex8

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee