Uudised

Turule on jõudnud Fujifilm GFX100s ja Sony Alpha 1

31 jaanuar 2021

Mõned päevad tagasi ilmusid vaid päevase vahega teated kahe võimeka kaamera turuletulekust - nüüd väiksemate mõõtmete ja pisut madalama hinnaga Fujifilm GFX100S keskformaatkaamera ja uus Sony lipulaev Alpha 1. Mõlemad kaamerad jõuavad turule kohe veebruaris-märtsis ja tehnikahuvilised ennustavad neile lennukat tulevikku.

"Nende kahe kaamera näitel võib öelda, et kaamerate innovatsioon näitab selgelt, et uuendused on tehtud silmas pidades professionaalsete fotograafide vajadusi," kirjutab veebileht Techradar.

Fujifilm GFX100S on kombinatsioon varasematest GFX100 ja GFX 50S mudelitest tuues nö. peegelkaamerast tuttava stiili keskformaatkaamerasse. Keskformaadis 102-megapiksline sensor (umbes 67% suurem kui täiskaderkaameratel) töötab G bajonetiga objektiividega.

Sony Alpha 1 või lühidalt Sony A1 on 50 megapikslise sensoriga kaamera, mis paneb esimese Sony tootena kokku nii tippvideograafide kui fotograafide vajadused, võimaldades muuhulgas 8K video filmimist.

Mõlema kaamera väljamüügihind on ühtmoodi kõrge, kuid ometi on tegemist kahe täiesti erineva kaameraga sobides väga erinevatele fotograafidele. Fujifilm GFX100S on keskformaatkaamera, mis sobib neile, kes pildistavad maastikke, portreesid, vaikelu või fine art-i. Varasemalt sobisid keskformaatkaamerad kasutamiseks väga kontrollitud tingimustes nagu näiteks stuudios, kuid see uus versioon sobib vabalt ka igapäevasele pildistajale. Küll aga pole sel nii head võimekust pildistada näiteks sporti või teha 8K videot.  

Tehnilised andmed ja lisainfo Fuji GFX 100S kohta leiad kodulehelt või Sony A1 kohta siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee