Uudised

TikToki generatsioon on sattunud vaimustusse 2009 aasta iPhone kaamerast

5 detsember 2022

Generatsioon Z lööb sotsiaalmeedias laineid kolme megapikslise resolutsiooniga ja ilma välguta iPhone 3GS kaameraga, mis tuli esmakordselt turule 2009ndal aastal.

Apple on hiljuti välja lasknud uue mudeli, 48-megapikslise iPhone 14 Pro and Pro Max, kuid vaadates viimast kaht kuud, on nooremad kasutajad vaimustuses hoopis 13-aastat vanast iPhone 3GS-ist.

Näiteks on generatsioon Z ikoon Nicola Peltz Beckham just selle telefoni kaameraga tehtud fotod TikToki keskkonda ringlema lasknud ja just see platvorm mõjutab Petapixeli sõnul tänaseid kaamera trende kõige enam. Mõni nädal tagasi jagas ka tehnika valdkonna suunamudija Daniel Sin videoklippi, kus oli võrdluses iPhone 3GS ja iPhone 14 Pro, kusjuures videolõik sai lühikese ajaga üle 6,5 miljoni vaatamise.

Tiktokkerid usuvad, et täna on justnimelt iPhone 3GS parem kui kaasaegse 14 Pro kaamera. "3GS on iga kell parem kui 14 Pro," märgib üks video vaatajatest. Teisedki kiidavad takka tolle piltide "vintage" hõngu ja nimetavad seda "vaibiks".

TikTokis on täna hashtagi #iphone3gs üle 44,5 miljoni vaatamise. Kasutajad jagavad sotsiaalmeedias sama telefoni kaameraga tehtud fotosid ja videoid ning näha on, et generatsiooni Z keskel võidutseb kaamerate valiku puhul just nostalgia. Peamine, miks antud kaamera soosingus on, on pehmem fookus ja tuhmimad toonid. Uute iPhone kaamerate puhul kritiseerivad noored liigset teravust ja pildi selgust ning kirkaid värve, mis pole tegelikkuses nii reaalsed nagu iPhone 3GS omad.

Apple tõi iPhone 3GS turule 2009 aastal ja esimesel nädalavahetusel müügi üle miljoni telefoni. See oli ka ühtlasi viimane mudel, millel oli vaid üks kaamera. iPhone 4 saabus müügile 2010 aastal ja sellel oli ka esikaamera, mis muutis igapäevast fotograafia kultuuri igaveseks - sellega algas selfiede ajastu.

/Allikas: Petapixel.com/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee