Uudised

Tehisintellekti loodud kunstiteos sai konkursil esimese koha

3 september 2022

State Fair Fine kunstikonkurssil sai digitaalses kategoorias esikoha tehisintellekt, mille tõttu muud kunstnikud on tõeliselt vihased.

Jason Alleni töö nimega "Théâtre D'opéra Spatial" pole tema enda maalitud, vaid see on loodud tehisintellekti nimega Midjourney abil. Allen varjunimega Sincarnate ei kasutanud kusjuures ka digitaalset pintslit. Twitteris, kus ta postitas pildi pealkirjaga "Ma võitsin esimese koha!" on tekkinud poleemika, kus kunstnikud ja muud entusiastid süüdistavad Sincarnate'i loominguliste tööde surma kiirendamises.

Sincarnate ehk Jason Allen on Colorado mänge loova ettevõtte Incarnate Games omanik. Võidupilt on prinditud kanvasele ja seda peetakse tõeliselt kauniks, kuna näeb välja justkui kõrgel tasemel maal.

Sotsiaalmeedias kirutakse kunstnikku üsnagi julgete väljaütlemistega. "Me vaatame pealt kunsti surma," märkis OmniMorpho oma Twitter postituses, mis teenis üle 2000 meeldimise. "Kui loomingulised tööd pole enam masinate eest kaitstud, tähendab see, et ka spetsialistide töökohad on tulevikus ohus. Mis meile lõpuks siis jääb?" küsib ta.

Alleni sõnul annab kogu see kõmu tema töö ümber talle ainult hoogu juurde. "Tehisintellekti kunsti vastu on inimesed, kes esimesena inimlikkuse bussi alla viskavad," arvab ta. Kunstniku sõnul on suurimad kriitikud need, kes tema kunsti arvustavad lähtuvalt kunsti loomise meetodist ja et nii ehk naa jõuab kätte aeg, mil tehisintellekti poolt loodud kunstil saab olema täiesti oma kategooria.

Allen esitas konkursile töö, mille ta selgelt ka nimetas “Jason Allen via Midjourney” ja märkis ka, et töö edasiarengus oli kasutatud ka inimkätt. "Ma lõin pildi küll AI abil, kuid jätkasin Photoshopiga ja lõpuks viimistlesin Gigapixeliga," selgitas ta ja lisas, et ei kavatse nüüdki peatuda, vaid oma missiooniga jätkata.

Originaallugu ja pildid

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee