Uudised

Tehisintellekt on loonud 100 000 inimest, keda pole olemas

25 oktoober 2022

Siiani on tehisintellekti loodud pildid inimestest, keda ei eksisteeri, olnud vaid niiöelda portreed, kuid nüüd on ettevõte loonud 100 000 mittereaalset inimest, kel on ka keha.

Generated Photos on välja andnud 100 000 super realislikku fotot, mis on täies ulatuses tehtud tehisintellekti (AI) poolt. Parim osa on see, et need pildid on tasuta kasutamiseks saadaval. Pilte võib ilma rahata kasutusele võtta mitte ärilistel eesmärkidel ning märkima peab lingi viitega Generated Photos lehele.

Potentsiaal AI loodud tehisinimeste fotosid kasutada on suur - veebidisainis, mängudes, reklaamides või videolugudes. Seni on nood peamiselt kasutuses olnud just mängudes ja vaimseid probleeme peegeldavates reklaamides.

Tehnoloogias on need abiks olnud näiteks kuritegevuse ennetamises. "Meie loodud fotode abil saame veebis õigusrikkujaid ja kurjategijaid püüda, rohkemat infot kahjuks anda ei saa, kuna teema hõlmab isikuandmeid ja menetluses olevaid juhtumeid," sõnas Generated Photos ettevõtte esindaja veebilehele Petapixel.

Hetkel on kasutuses olevad fotod saledatest noortest inimestest. Ettevõtte plaan on laiendada tehisinimeste fotopanka ka erinevate kehakujude, vanuse, pooside ja riiete poolest.

/Originaallugu/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee