Uudised

Tallinn kutsub osalema putukaväila fotokonkursil

3 august 2022

Tallinn, 2023. aasta Euroopa roheline pealinn, ootab konkursile fotosid, mis näitaksid looduse ja linna, inimeste ja elurikkuse kooskõla loodavas Putukaväila lineaarpargis. 

"Selleks, et looduses viibida ei pea alati minema linnast välja ja nii kutsumegi inimesi seda märkama, jäädvustama ning teistelegi näitama,“ ütles Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 juht Krista Kampus. Putukaväil on osa Tallinna suuremast plaanist linnaruumi rohelisemaks ja keskkonnasõbralikumaks muuta, samuti võimalus näidata, et inimesed ja loodus ei pea linnakeskkonnas üksteisele vastanduma. 

Putukaväil on liigirikas niiduilmeline looduskeskkond, linnaosade vaheline rohekoridor ja liikumisruum inimestele. Putukaväil ühendab kuut Tallinna linnaosa ning tulevikus saab sellest terviklik lineaarpark, kus on ruumi nii inimesetele kui ka loodusele. Linnalooduse säilimiseks on oluline, et loomad, linnud ja putukad saaksid ohtu sattumata ühelt rohealalt teisele liikuda. Konkursile ongi oodatud fotod putukaväilal aset leidnud sündmustest, elurikkusest, ilusatest vaadetest, vaba aja veetmise võimalustest jm.

Esimeseks žürii liikmeks on tuntud putukateadlane ja loodusfotograaf Urmas Tartes, kes annab ka fotokoolitusi Eestifotos. Esimeseks auhinnaks on Eestifoto koolitus "Värvid korda"! Eestifoto pakub fotograafiahuvilistele mitmeid kursusi – alustajatele mõeldud praktilised loengud, edasijõudnutele erinevate teemadega workshopid ja professionaalseid oskusi arendavad kursused. Kõik Eestifoto kooli õpetajad ja juhendajad on oma ala parimad asjatundjad ja igapäevaselt tegutsevad fotograafid. Eestifoto koduleheküljelt saab jälgida fotouudiseid, tutvuda koolituste ning kursustega ning osta-müüa uut ja kasutatud fototehnikat.

Teiseks auhinnaks on jalgratas ja kolmandaks fotoaparaat.

*

Konkursile „Minu suvi Putukaväilal“ tuleb saata 2022. aasta suve jooksul ehk 21. juunist kuni 22. septembrini tehtud fotosid digitaalsel kujul aadressile roheline.pealinn@tallinnlv.ee. Iga osaleja võib esitada kuni kolm fotot, suurusega kuni 10MB. Eelžürii poolt valitud parimad tööd avalikustatakse septembri lõpus Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 Facebooki lehel. Parimaid töid hindab viieliikmeline žürii, kes valib välja võidutöö. Lisaks antakse välja üks eripreemia ning valitakse rahva lemmik. Parimatest fotodest koostatakse 2022/2023. aasta sügis-talvel ka näitus. Rohkem infot: www.putukavail.ee

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee