Uudised

Suitsurõngaid tegev leekõlg-turpial sai linnufotograafia peapreemia

13 juuli 2019

Käesoleva aasta Audubon fotograafia konkursi peapreemia sai Kathrin Swoboda Ameerikast, kes planeeris võidupilti pikalt ette.

“Ma olen käinud siin igal kevadel ja teinud pilte laulvatest leekõlg-turpialitest üritades pildile jäädvustada ka nende nokast tulevat hingeõhku,” ütles fotograaf veebilehele gizmodo.com.

Nii nagu inimesed, hingavad ka linnud ning külmal päeval muutub nende väljahingatav õhk auruks. Fotograaf Kathrin Swoboda teadis seda ning ootas sobivat hetke oma kodu kõrval olevas pargis. Fotograafi sõnul oli antud eesmärk tema saavutuste nimekirjas juba pikemat aega. Teiste väikelindudega võrreldes saab värvuliste perekonda kuuluvate leekõlg-turpialite asukohta hõlpsalt ette teada, kuna neil on kombeks jääda samasse piirkonda ka talvel.

Swoboda tegi võidupildi Püha Patricku päeva varahommikul Huntley Meadows pargis, Virginia osariigis Ameerikas. Võidupilt on üles võetud Nikon D500 kaamera ning Nikon 200-500mm f/5.6E ED VR objektiiviga seadetel 1/800 f/6.3, iso 2500.

Käesoleval aastal tähistab Audubon fotokonkurss, mis keskendub linnufotograafiale, oma kümnendat aastapäeva. Konkursil osalesid nii hobifotograafid kui professionaalid, osad neist ka alla 18-aastased. Parimad pildid valiti tänavu 2253 osaleja seast ning neid hindas fotograafidest, linnuekspertidest ja asjatundjatest koosnev žürii. Tähelepanu väärib asjaolu, et konkursil auhindu saanud fotod olid üles võetud mitte ainult professionaalse tehnikaga, mis näitab, et tehnikast olulisemad on oskused ning olla õigel ajal ja õiges kohas.

Audubon on Ameerika riiklik mittetulunduslik keskkonnaorganisatsioon, mis on pühendunud lindude ja looduse kaitsmisele. Selts on asutatud 1905ndal aastal, olles üheks vanimaks omalaadseks maailmas. See propageerib kaitseülesannete edendamist teaduse, hariduse ja rohujuure tasandil.

Originaalartiklit ja teisi võidupilte saad näha siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee