Uudised

Sony uus a7R IV täiskaaderkaamera on 61 megapikslise sensoriga

18 juuli 2019

Sel nädalal tutvustas Sony New Yorgis uut a7R IV kaamerat, mida nimetas uueks verstapostiks peeglita kaamerate seas.

Kaameral on 61 megapiksline täiskaader BSI-CMOS sensor, hübriid-autofookus süsteem, mis katab 74% kaadrist. Lisaboonusena tuvastab autofookus reaalajas nii inimese kui ka looma silmad. Kaamera suudab pildistada 10 kaadrit sekundis ja sellel on (liikuvat) objekti pidevalt jälgiv autofookuse režiim, mis suudab teha järjest kuni 68 pilti.

Kaamerakere on täielikult ümber disainitud ning selle ilmastikukindlust parendatud. Sellel on endisest oluliselt mugavam käepide, suurem juhtkang ja uue disaini saanud nupud ja kettad; 5.76M-punktiline EVF, topelt UHS-II kaardipesa ja USB-C. 

Sony a7R IV saab ühendada võrku nii wifi kui bluetoothi abil ja sel on ka NFC kasutamise võimalus. Kaameral on NP-FZ100 akud, mis võimaldavad teha kuni 670 pilti; lisavarustusena saab juurde osta akutalla, kuhu saab paigutada kaks lisaakut.

Sisse ehitatud pildistabilisaator 5-axis korrigeerib värinat kuni 5,5 stopi võrra. Kaameral on Bionz X protsessor ja liikuv 1,44M punktiline puutetundlik ekraan nii nagu ka selle eelkäijal Mark III.

Sony a7R IV salvestab reaalajas objekti jälgiva autofookusega 4k/30p videot, mille objekti saab ümber muuta ka puutetundlikult ekraanilt. Mikrofoni ja kaamera vahel on uus digitaalne liides, tehes sellest esimese kaamera, mis kasutab digitaalset helisisendit. Selle kohta saad täpsemalt lugeda siit.

Kaamera üheks lisavõimaluseks on 5GHz Wi-Fi kasutamine - seega saab pildistada ka nii, et kaamera on otseühenduses näiteks arvutiga, näidates mõne sekundi jooksul pilti ka seadmes.

Uus a7R IV on saadaval alates septembrist hinnaga umbes 3200 eurot.

Tutvustava video leiad siit.

 

Allikas dpreview.com

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee