Uudised

Sony tõi turule uue Alpha 7s III kaamera ja kaks objektiivi

31 juuli 2020

Uue S seeria kaamera tulekut on Sony huvilised pidanud ootama juba õige pikalt. Eelmisel korral kui kaamerat oodati otsustas Sony uuendada hoopis ennekõike spordifotograafidele suunatud mudelit A9 ning seejärel tuli välja uus R-seeria kaamera. Nüüd lõpuks saab uuendatud ka just filmimise fookusega S-seeria. 

Sony Alpha 7s III kaamera on loogiline järglane 7s II kaamerale. Kuna kaamera fookus on ennekõike liikuvakl pildil, siis 12,1 megapiksline sensori pikslite arv ei ole teadlikult väga kõrge, kuna oluline on just pikslite suurus ja äärmisel kõrge tundlikuse kasutamise võimalus. Maksimaalseks ISO tundlikuseks ongi uuel kaameral muljetavaldav  ISO 409 600. Filmimiseks on kindlasti üsna murranguline 16-bitise RAW video võimalus ning ka 120 kaadrit sekundis salvestuv 4K video. Huvitava uuendusena võttis Sony kasutusele ka uue CF-ekspress mälukaardi, mis koostöös Sony uue kiire protsessioriga suudab piisaval kiirusel salvestada suureformaadilise video hiiglaslikke mahte.

Sony on valinud tee, kus S-seeria kaamerast on saanud peaaegu eksklusiivselt tippkvaliteedis tööriist videograafidele, mis võimaldab ka päris muljetavaldavat hinnalipikut, kus alguses ilutseb hind 4200 eurot.

Lisaks tõi Sony turule kaks uut lainurk objektiivi FE 12-24mm F2.8 GM hinnaga 3329€ ja FE 20mm F1.8 hinnaga 1110€. Mõlemad objektiivid sobivad täiskaaderkaamerale.

Detailsemalt saad lugeda eesti keeles siit.

Vaata Sony tutvustavat inglisekeelset videot ka siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee