Uudised

Skanneeri oma vanad fotod ise

29 märts 2021

Kui sul on sahtlis hunnik paberile ilmutatud pilte ja aega üleliia, siis võid katsedada nende digitaliseerimisega. Allolevast artiklist leiad viited veebilehtedele, mis aitavad protsessi hõlpsamalt läbi viia.

Kõige lihtsam variant on siis, kui sul on ligipääs skännerile, CNET jagab siinkohal lihtsaid näpunäiteid, mida võiks skanneerimisel silmas pidada:

1. Puhasta fotod tolmust ja mustusest. Tee sama ka skänneriga.

2. Enne skanneerimist mõtle läbi, kuidas sa oma pildid organiseerid, et vältida hilisemat segadust.

3. Skanneeri mitu fotot ühekorraga - skänneri klaasile mahub päris mitu tavaformaadis fotot, hiljem saad need järeltöötluses lahti lõigata. Mõnedel skänneritel on juba sees tarkvara, mis teeb seda automaatselt.

4. Vali resolutsiooniks vähemalt 300 DPI, kui plaanid suurendusi, siis tõsta DPI numbrit kuni 600ni.

5. Kasuta koheselt redigeerimisvõimalusi. Tänapäeva skännerid võimaldavad koheselt ka pilte lõigata, värvi parendada, muuta heledust või ära võtta punaseid silmi.

Pilte skanneerides jääb ka nende resolutsioon samaks. Kui aga muud võimalust pole, võid teha pildist foto ka oma telefoniga, seda telefonis redigeerida ja sobivasse kausta salvestada.Kui skännerit pole käepärast või sa ei taha pilte ükshaaval sisse skanneerida ja palju aega raisata, siis on olemas tasuta veebirakendus Google PhotoScan äpp. See võimaldab fotod sisse skannida kasutades telefoni kaamerat ning teeb ühtlasi ka varukoopiad,  mis jäävad turvaliselt Google Photos platvormile oma aega ootama. Kui kasutad Applet, siis vaata iOS või vali Android süsteemile sobiv rakendus.

Kui aga ise asjaga tegeleda üldse ei taha, siis ka Eestis on mitmeid teenusepakkujaid, kuhu saad oma karbi ilmutatud fotodega kohale viia.

Loe lisa ka Digitark lehel avaldatud samateemalisest artiklist.

 

Enriika Vunk

 

uudised@eestifoto.ee