Uudised

Sirli Raitma erilise isikunäituse maailma esmaesitlus on Tallinnas

25 jaanuar 2021

Peagi jõuab Fotomuuseumisse Londonis elava rahvusvaheliselt auhinnatud fotokunstniku Sirli Raitma näitus Eha, kus portreeseeria toob vaatajani loo tema emast ebaharilikes olukordades, poosides ja riietuses.

“Minu kõige põnevam projekt siiani on „Eha“, minu ema - iga sessioon on nagu uus näitemäng, kus mina olen lavastaja ja temal on alati peaosa,” on fotograaf Sirli Raitma Eestifotole öelnud. Nii käiakse koos emaga second hand poodides, valitakse riided-aksessuaarid, hiljem teeb Sirli Raitma emale meigi ja soengu, viimistleb stilistika ja asub pildistama.

"Raitmale on ema Eha pildistamine korraga nii fotograafiline mäng kui ka alateadlik tervendav ravim, millega lähedane inimene tuua välja depressioonist," sõnas näituse kuraator Annika Haas.

Näitus Eha tuuakse vaataja ette esimest korda maailmas ja seda saab Fotomuuseumisse vaatama minna käesolevast neljapäevast ehk 28. jaanuarist kuni 25.aprillini 2021. Ühtlasi toimub 4. veebruaril muuseumis näituse videosilla abil avamissündmus ühes näituse autori ja peategelase Ehaga. ​

Eestifoto tutvustas fotograaf Sirli Raitmat üsna täpselt aasta tagasi ja põhjalikku isikulugu saad lugeda siit.

 

Eha sündis 1950. aastal Viljandimaal, töötas Suure-Jaanis limonaaditsehhis raamatupidajana ja hiljem oli müüja toidukaupluse lihaletis. 43-aastasena sai Eha esimese insuldi, mõne aasta pärast järgmise. Tema mõistus ja huumorimeel säilisid, aga vasak kehapool jäi nõrgaks. Sirli kolis 2004. aastal Inglismaale, kus olid ees ootamas õde ja ema Eha, kes oli lesk, kannatas haiguse käes ega osanud eriti inglise keelt. Fotoprojekt Eha sai alguse ema totaalsest muutumisest ehk juukselõikusest. /Allikas: Fotomuuseum/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee