Uudised

Shutterstockist kaovad ebaloomulikud pärdikud

22 jaanuar 2018

Shutterstock keelab PETA palvel kõik ebaloomulikud ahvi ja pärdikufotod

Stock-foto lehekülg Shutterstock on PETA kaebusel eemaldanud lehelt kõik fotod ahvidest ja pärdikutest, kes on piltidel ebaloomulikes asendites. Kaebus esitati primaatide nimel, keda võidi piltide tegemise nimel ekspluateerida ja need võivad kujutada stressis ning kannatavaid loomi, isegi, kui pildi pealt nii ei paista.

Ebaloomulik pilt PETA sõnutsi on foto, kus ahv või pärdik on keskkonnas, kus teda tavaliselt ei leidu, kostüümis või muudmoodi riides ja demonstreerib ebaloomulikku käitumist nagu tantsimine, inimestega suhtlemine viisil, mis pole talle loomulik ja muud sarnased juhtumid.

Oma 19. detsembri postituses kirjutas PETA, et „Pildid neist loomadest ebaloomulikus keskkonnas võivad teha kahju nende liikide kaitsele ja võivad suurendada soovi metsloomi lemmikloomadena pidada.“ Pärast seda, kui PETA Shutterstockiga nendel teemadel oli rääkinud, otsustas Shutterstock eelmainitud pildisisu keelustada. Lisaks Shutterstockile kehtib keeld ka Bigstocki tütarettevõttes.

Stock-foto firma keeld on kehtestatud samamoodi ka piltidele, mida on digitaalselt muudetud, et kajastada ahvidele ebaloomulikke situatsioone. Ülejäänud fotod ahvidest on veel lubatud, ka fotod, mis tehtud loomaaedades ja nende ahvide looduslikes keskkondades, samuti ka linnades, kus neid tavapäraselt võib leida.

 

Allikas: Digital Photography Review