Uudised

Selgusid 2019 parimad metsiku looduse pildid 

17 oktoober 2019

Eile, 16. oktoobril, selgus aasta suurima loodusfotode konkurssi Wildlife Photographer of the Year 2019 aasta parim fotograaf, kelleks sai hiinlane Yongqing Bao oma pildiga, kus rebane ründab ümisejat - pildile on talletatud kaos, impulss ja terror üheskoos ehk metsik loodus oma tõelises olemuses.

Auhinnad anti üle eile Londoni ühes suurimas muuseumis London Natural History Museum

Bao on oma pildi nimega “Hetk” kinni püüdnud Hiina Tiibeti Platool, mis asub merepinnast 4500 meetrit kõrgemal ja seetõttu kutsutakse seda ka “maailma katuseks”. Seal piirkonnas tehtud fotod on žüriiliikme Roz Kidman Coxi kõik erilised, kuid võidupildil oleva Tiibeti rebase ja ümiseja võitlus elu ja surma peale näitab selgelt meie ökosüsteemi alustalasid.

Noore Metsiku Looduse Fotograafi tiitli pälvis 14-aastane Cruz Erdmann, kelle pilt ka žürii poolt selgelt esile toodi. Erdmann pildistas vee all sillerdavat kalmaari öisel sukeldusretkel Indoneesias.

Wildlife Photographer of the Year konkurssi korraldatakse juba 55 aastat ja sel on 19 erinevat kategooriat. Käesoleval aastal osales konkurssil 48 000 pilti, mille saatsid 100 erineva riigi fotograafid.

National Geographicu fotograafid võitsid neli tiitlit. David Doubilet võitis parima veealuse foto tiitli oma angerjate koloonia pildiga. Fotograaf Jasper Doest sai fotoajakirjaniku preemia Jaapani makaakide pildilooga. Fotograaf Ingo Arndt jagas kohta Yongqing Baoga kategoorias “loomade käitumine”. Arndt jälgis jalgsimatkal puumasid ja nende jahti kolm korda suuremale laamale ning pildistas võidupildi seitsmendal kuul. Neljas võidutiitel tuli Charlie Hamilton Jamesile pildi eest New Yorgis luusivate rottidega.

Allikas: National Geographic

 

Pilte saad vaadata siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee