Uudised

Selgunud on 110 parimat veealust fotot

8 märts 2019

Veealuste piltide fotokonkurss keskendus ebamaise ilu jäädvustamisele ookeanis, järvedes, aga ka tavalistes ujumisbasseinides. Käesoleva aasta galerii on eriti laia spektriga näidates sukeldujate fotosid kašelott-vaaladest mööda ujudes ja lõpetades makrofotodega kalamarjast.

“Kogu see galerii on hindamatu, kuna see tähistab veealuse maailma imelisust,” ütles žüriiliige Alex Mustard. "Kuigi me tegeleme fotograafias väga kitsa nišiga, näitavad need pildid hästi, kui mitmekesine see on." Mustard nentis, et veealuste fotode mitmekesisus näitab omakorda veealuse maailma suurust ja kui palju seal veel avastamisruumi on.

Üldvõitja on Inglismaal asuv fotograaf Richard Barnden võidupildiga haidest nende söötmishetkel. Žürii sõnul oli pilt hingemattev ja nad kiitsid fotograafi julguse eest end sündmuse keskele asetada. Fotograaf tegi pildi pimedas ja lainurkobjektiiviga. “Ta oli täpselt jahi keskel ning andis vaatajale kogemuse tunda ookeani metsikut poolt,” sõnas žürii.

UPY ehk Underwater photographer of the Year 2019 konkursil osalesid tänavu piltnikud 65st erinevast riigist. Fotokonkursil auhinnati mitmeid erinevaid kategooriaid nagu käitumismaneerid, makro, must ja valge ning vrakid. UPY veealuste piltide konkurss sai aluse 1965 aastal, kui Bernard Eaton organiseeris esimese veealuse filmikonkursi, mis lõpuks päädis Briti Veealuste Fotograafide liidu loomisega aastal 1967. Konkursi ajalooga saad lähemalt tutvuda siit.

Parimate veealuste fotode suurt 110st pildist koosnevat galeriid näed SIIT.

 

Allikas: UPY2019

 


Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee