Uudised

Sügis on õppimise aeg - Eestifoto koolis algavad mitmed fotokoolitused

30 september 2022

Ilmselt märkasid, et septembris läksid pooled sinu tuttavatest õppima ja kui tunned kibelust, et tahaks isegi oskusi parendada, siis Eestifoto koolis on selleks päris mitu võimalust alates fotokoolitusest algajatele, valguse mõistmisest kuni värvihalduse või portfoolio analüüsini välja. Muuseas õppejõud on oma ala Eesti parimad.

Eestifoto kursus algajatele on praktiline ja arendab sinus just neid oskusi, mida igapäevasel pildistamisel vajad. Õppejõududeks on praktiseerivad fotograafid, oma ala tõelised asjatundjad. Neljapäeviti koos käiv grupp on komplekteeritud, kuid veebipõhise kursusega on veel võimalik liituda. Vaata täpsemalt ja registreeri siit.

Makrofoto töötuba Türisalu maastikukaitsealal toimub 22. oktoobril ja seda viib läbi nimekas loodusfotograaf Urmas Tartes. Koolitusel pildistavad osalejad hääbuvat loodust ja makromaailma. Tartes tutvustab ekspositsiooni, valgust ja õiget säritust, samas jäädvustades ka makromaailma. Türisalu maastikukaitseala retkel on fookus sügisestes oludes pildistamisel, valguse märkamine, kuid samas mitte tähelepanuta jätta ka sügises tegutsevaid putukaid ja detaile. Lisainfo ja registreerimine lingis.

Oktoobri lõpus saab aga tutvuda stuudiofoto saladustega, mille toob kuulajani 20-aastase kogemusega fotokunstnik Kaupo Kikkas, kes on pildistanud nii modelle kui presidente ja täna töötab peamiselt muusikutega. Stuudiofoto koolitusel õpid valguse olemuse ja välklampide kohta, kuuled valguse kujundamise töövahenditest. Tutvud ka keerukate valgusskeemidega ja valguse kujundamisega väljaspool stuudiot. Teooria juures on ka praktiline osa ehk töö modelliga. Kohti on piiratud kogus. Loe täpsemalt ja registreeri siit.

Novembris saad liituda kursusega Värvid Korda, mille nimigi ütleb, et tegu on värvihaldust puudutava koolitusega. Koolitusel teeb Andres Toodo selgeks värvihalduse vältimatu vajaduse ja õpetab kontrollima värve kõikides meediumites nagu näiteks kaameras, monitoris või paberil. Värviruumid, profiilid, kaamerate ja monitoride kalibreerimine ja printimine. Täpsem info ja registreerimine: link.

Ka ööfotograafia töötuba toimub novembris, mil pimedus katab maad oluliselt varem kui suvel. Töötuba toimub Vääna-Jõesuu rannas, kus fotograaf Argo Argel õpetab pildistama tähistaevast ja tegema valgusmaalinguid. Loe ja registreeri siit.

Sügise viimane koolitus on portfoolio analüüs, mis kuulub Kaupo Kikkase eksklusiivsete personaalkoolituste sarja. Portfoolio analüüsi koolitusel vaatab Kaupo Kikkas süviti läbi osalejate portfooliod, annab piltidest lähtuvalt nõu, millised oskused vajaks arendamist ning aitab suunata oma stiili ja nägemuse kujundamist. Kohti antud koolitusele on vaid neli. Registreerida saad siit.

Koolitustele on piiratud arv kohti, seega kui tahad, et oma kohast ilma ei jääks, registreeri kohe. Ja kui ise fotograafiast ei huvitu, kuid tead mõnda, keda see vaimustuma paneb, saad talle kinkekaardi osta. See sobib muidugi ka jõulukingiks, kuna koolitusi Eestifotos leidub aastaringselt.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee