Uudised

REPLIIK: Liis Treimann: Miks külastada pressifoto näitust Balti jaamas?

23 veebruar 2020

Vastab Liis Treimann, Eesti Pressifotograafide Liidu juht:

Tegemist on fotonäitusega, kus on väljas maailma koorekiht ehk siis parimatest parimad fotod. Pealegi ei satu maailma parimad pressifotod iga aasta Eestisse ning ainuüksi seetõttu võiks näitust vaatama minna. Näitusel on nii uudisfotosid, portreesid, loodust, keskkonna teemasid ja spordifotosid, siis leiab iga fotohuviline just enda jaoks sobiva. 

Erinevate aastate näitusi on keeruline võrrelda, küll aga on näitusefotode tase ühtlaselt kõrge. Näituse külastajad on märkinud, et käesoleval aastal ei ole nii palju masendavaid fotosid ehk siis saalist väljudes pole rõhuvat tunnet. Mullu oli palju pilte konfliktisituatsioonidest, mis pole kõigile mitte kerged vaadata. Siiski kajastab pressifoto reaalset elu ja meid ümbritsev elu säärane just ongi nagu fotodel näha - needsamad sündmused toimuvad maailmas. Tänavu on ka palju põnevaid olemuslikke ja loodusteemalisi fotolugusid.

Näitusel on väljas aasta parima fotoloo preemia saanud lugu - preemia anti välja esimest korda. Teemaks oli migratsioon nii nagu aasta foto teemaks, seega on samal teemal väljas kahe erineva fotograafi fotolugu, mida on ütlemata põnev kõrvuti vaadata, kuna lähenemine on niivõrd erinev.

Väljapanek toob Eestisse maailmataseme ja loodan, et näituse- ja sellega kaasneva kõrvalprogrammiga edendame Eestis pressifotograafia, fotograafia taset üldises mõistes. Mis saaks olla motiveerivam, kui näha oma silmaga maailma parimaid fotosid? Usun, et näitus aitab fotograafidel mõelda kastist väljapoole ja inspireerida neid leidma kajastamistväärt lugusid, mis võiks ühel hetkel olla maailma parima tiitli väärilised.

Näitusel on väljas ligi 150 fotot ja veebruari lõpus liigub näitus järgmisesse sihtpunkti. Näitusekalendri leiad siit.
 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee