Uudised

Re.photos ja refotograafia

22 jaanuar 2018

Kui sulle juhtumisi meeldib lisaks fotograafiale ka ajalugu, siis võib juhtuda, et sulle pakub huvi ka selline lehekülg, nagu re.photos. Tegu on veebilehekülje ja sotsiaalvõrgustikuga, mis alustas oma tegevust mõned kuud tagasi, kus kõigil on võimalus jagada oma interaktiivseid enne-ja-pärast fotosid (uue nimega refotograafiat), mis võrdlevad omavahel uut versooni kohast või subjektist vana pildiga, mis samas kohas tehtud.

Re.photos on pensionile läinud arvutiteadlase Oliver Vornbergeri vaimusünnitis, mida on tohutult kerge kasutada. Kasutajad peavad lihtsalt üles laadima vana foto ja uue foto, mis samas kohas tehtud ning asetama mõned punktid pildile, et süsteem teaks, kuidas neid üksteise suhtes õigesti asetsema panna.

Vornberger sõnas Petapixeli intervjuus Novembris, et tema tudengid töötavad hetkel selle kallal, et muuta platvormi algoritmi nii, et manuaalselt punkte asetama ei peakski. Viimases versioonis võiks süsteem olla juba nii lihtne, et kasutaja ülesandeks jääks vaid piltide üles laadimine ja veebisait teeks kogu ülejäänud töö.

Lisaks automaatsele pildijoonestusele, on re.photos lehel nüüd ka avastuslik platvorm, et leida refotograafiat, mis teiste kasutajate poolt üles laetud. Seda saab otsida kirjelduste, kasutaja, märksõnade, pealkirjade, kuupäevade ja palju muu järgi.

Tähelepanelikumad võisid selles veebirakenduses leida sarnasusi Eesti oma Ajapaiga arendusega.  Küll alles lapsekingades, kuid ajapaik.ee on kogunud kokku väga suure fotoarhiivi, millega saab ka enda tehtud fotosid võrrelda.Kui tekkis huvi, siis lehekülg on üleval siin:https://ajapaik.ee/

Allikas: Digital Photography Review