Uudised

Rein Muuluka pildistas mahajäetud kodud raamatusse plaatkaameratega

16 november 2020

Rein Muuluka kogub Hooandjas tuge, et välja anda raamat fotodest, mis on valminud Lõuna-Eestis matkates leitud tühjades taludes perioodil 2016-2020.

"Iga pilt on omalaadne, iseloomuga ja parandamata. Päris. Nagu iga pildistatud kodugi." tutvustab autor, kes on paikasid otsides rännanud peaasjalikult jalgsi ning vahel hüljatud majja ka ööbima jäänud.

Raamatu "Vaiksed väljad, tasased laaned"  pildid on üles võetud kahe suureformaadilise täielikult mehaanilise plaatkaameraga: sõjaeelses Dresdenis toodetud metallist Ica Orix ja väikeses Pariisi kaameratöökojas loodud puidust aparaat. Enamik fotodest on pildistatud otse positiivpaberile ning ilmutatud koduses pimikus. Pildistusviis on Muuluka sõnul paikadega kooskõlas: vaikne ja aeglane. Nii on ka lühim raamatusse jõudva pildi säriaeg kolm sekundit, pikim aga paarikümne minuti kandis.

Rein Muuluka on autori kunstnikunimi, kes end päriselt selle nime taga peidab, me ei tea. Muuhulgas on autoril 2016ndal aastal ilmunud raamat Abandonia kasutuseta, mahajäetud ruumidest. Vaata ka muuluka.rein Instagramis.

Projektile saad hoogu anda veel 15-päeva jooksul siit, hetkel on 4444 eurosest eesmärgist kogutud 1530 eurot. Projekt saab tuge vaid juhul, kui terve eesmärgiks seatud summa täis saab.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee