Uudised

Rakendus, mis muudab su mobiilivideo milleks-iganes-tahad

29 aprill 2023

Tehisintellekti arendamisele suunatud ettevõte on loonud võimaluse iPhone mobiiltelefoni omanikele, kus nood saavad ülesfilmitud lühivideo AI abil muuta milleks iganes nad soovivad. 

"Tulevikus saab sisu loomine olema võimalusterohke, kontrollitav ja jõuline, me usume, et lisades tehisintellekti audiovisuaalsele kontentile muudab see igaveseks nii kunsti, loomingu kui disaini töövoo," sõnas ettevõtte Runway esindaja veebilehele Petapixel. 

Runway oli muuhulgas esimene, kes tõi märtsis avalikkuse ette võimaluse AI abil tekstist video luua (the first to bring a text-to-video AI generator) ning nüüd lisandus fantaasiaküllane visuaal lühikestele, kuni 15-sekundilistele videotele. Nii võib reklaamvideos näha pilvelõhkujate vahel seisvat meest, kes muutub pilveks; pargis seiseb naine sambaks, linnaruumis jalutav tüüp kosmonaudiks jne.

Uus, esialgu iOS-ile loodud rakendus RunwayML ühendab endas mõned muljetavaldavad ja populaarsed tööriistad, mida saad kasutada otse oma mobiilis. Kõige märgilisem funktsioon on võimalus peale video loomist näiteks eelseadistust või viitekujutist kasutades muuta see video millekski täiesti muuks. Rakendus ja selle 15-sekundiline AI videoloome on hetkel kõigile tasuta. Tasuma peab vaid juhul, kui soovid hiljem videolt vesimärgid eemaldada. Enne video allalaadimist saad samuti ilma rahata näha versiooni, milline su loodud video peale AI ülekäimist välja näeb. 

Rakendus lansseeriti 18. aprillil 2023.Runway ML app on allalaadimiseks saadaval Apple app store's (download). Vaata videot Youtube kanalist.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee