Uudised

Pulmafotograafi võib oodata kohtulugu uduse taustaga portreepiltide tõttu

18 juuni 2022

Pulmafotodele spetsialiseerunud Orlando ettevõte võib sattuda kohtusse, kuna klient on pettunud uduse taustaga portreepiltide pärast.

Inglise keeles bokeh (algselt pärit jaapani keelest) on meile tuttav teravussügavusena. See tähendab, et fookuses olev objekt on terav, esiplaan ja taust aga udune. Eriti hästi paistab see välja just suure avaga objektiivide puhul või telefonis portreerežiimis pildistades.

Lugu tundub uskumatu, kuid just nii Orlandost pärit fotoettevõttega juhtus, kus klient ähvardab bokeh-portreede tõttu kohtusse pöörduda, kuna soovib, et fotode taust oleks selgelt nähtav. Klient Erika Bergmann tegi Orlando pulmafoto gruppi postituse soovitusega eemale hoida Clarence Simpson Photography nimelisest tegijast, kelle nad olid oma pulmapiltnikuks valinud. Üle 5000 kommentaari märgib, et tehtud fotod on suurepärased ja klient on on rumal, et neid hinnata ei oska. Clarence Simpson Photography on teiste meelest asjata häbistatud.

Erika Bergmann oli broneerinud kihlumise sessiooni, perepildid ja pulmapildid. Peale ühist kihlumise-ja peresessiooni tühistas ta pulmasessi vaid mõned päevad enne pulma. "Need pildid pole midagi väärt, kuna terve nende portfoolio on täis fotosid, kus esi-ja tagaplaan pole selge, vaid hägune." Olenemata aga sellest, et nad olid Clarence Simpson käekirjaga eelnevalt tutvunud, broneerisid nad sellegipoolest nii kihluse, kui ka muud sessioonid allkirjastades lepingu ja makstes deposiidi. Lepingu katkestamise põhjuseks toodi ka, et ettevõte ei suutnud kuue päevaga valmis pilte tagada. Nüüd ootab klient raha tagastust ja rõhub ka "autoriõigustele oma piltide osas".

"Kavatsen kohtusse pöörduda ja oma raha tagasi nõuda, palusime fotograafil hägustatud esi-ja tagaplaani selgeks töödelda kohe kui esimesed fotod kätte saime, soovisime näha korralikke selgeid pilte," sõnab Bergmann ja lisab, et fotograafi sõnul polnud see võimalik kasutatud portreerežiimi tõttu.

Loo moraal on siinkohal, et kliendil ei ole alati õigus. CSP kirjutas oma Facebooki lehel tänusõnad enda suure toetamise eest ning tänu sellele suurele tähelepanule on nende hind fotograafidena tõusuteel.

Vaata näidispilte ja kliendi ning fotograafi kirjavahetust siit.

Allikas: digitalcameraworld.com

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee