Uudised

Pruut on maruvihane seepiatoonides pulmafotode pärast

3 juuli 2024

Möödunud nädalal lahvatas internetis draama, kui üks värske abielunaine kurtis sotsiaalmeediaplatvormil TikTok, et nende pulmafotod on inetult seepia-värvidesse töödeldud.

Alexandra Jaye Conder on möödunud nädalast alates postitanud kümneid videoid oma TikToki lehele, et selgitada, miks ta on oma fotode üle rahulolematu. Esimese video pealkiri on "pulmafotograafi õuduskogemus". Kusjuures esimesed kuu aega olevat pruut piltidest vaimustuses olnud, kuni järsku hakkas uskuma, et nendega on midagi valesti. "Vaatasin enda soolopilte ja mõtlesin, et näen kuidagi kahvatu välja ja jumestust pole üldse näha, hambad on kollakad, juuksed helgivad kuidagi punakalt ja üleüldse näen tuhm välja," vahendab pruudi sõnu veebileht PetaPixel.

Pruut jagas oma muret ka fotograafiga ja nii lepiti kokku fotode uuesti töötlemine, kuid seegi pruudi meelt ei tõstnud. Seejärel saatis fotograaf värskele abielunaisele mõned RAW failid ja nendest sattus pruut vaimustusse. "Ma polnud töötlusega üldse rahul, toorfailide loomulik välimus oli palju parem," märkis Conder, kes siiski kiitis fotograafi oskust hetke tabada. "Töödeldud fotodel näen välja nagu tegelane Simpsonitest!"

Seejärel palus pruut fotograafilt kõiki RAW-faile, et ta saaks ise neist valiku teha ja ära töödelda. Fotograaf lükkas tema soovi tagasi, öeldes, et ta teadis fotograafi stiili, kui ta teda palkas. Hiljem oli too siiski nõus RAW failid 4000 dollari eest müüma. Conder ja tema abikaasa süüdistavad fotograafi fotode pantvangis hoidmisest.

Videod on tekitanud paljude fotograafide seas arutelu, mida jagatakse Threadsis. Hudson Valley NY Wedding Photo fotograafi sõnul on pildid suurepärased. Fotograaf Mike Stempler Shutterheadist arvab aga, et kui klient ei ole rahul, tuleb kogu kollektsioon vastavalt kliendi soovidele ümber redigeerida ja vabandada. Stempleri sõnul on suurepärane klienditeenindus väga oluline. "Ma kahtlen, et paljud fotograafid oleksid valmis temaga töötama," märgib Stepha Stock, fotograaf Brisbanest, ja rõõmustab, et selle pulmaga ühelpool on.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee