Uudised

Pressifoto preemiad on jagatud

11 märts 2019

Naistepäeval, 8. märtsil, avas Eesti pressifotograafide liit Viru keskuses Pressifoto aastanäituse, premeeris võitjad ning tutvustas samas ka trükisooja Eesti Pressifoto 2019 aastaraamatut.

“Aastatega on muutunud see, et fotograafid on rohkem oma töid toimetama hakanud ja kõike ei esita konkursile, see on küll veidi vähendanud saadetud fotode hulka, kuid see eest on konkursile jõudnud kvaliteetsem hulk pilte," ütles EPFL juht Liis Treimann. 

Aasta pressifoto 2018 tiitli võitis Postimehe ajakirjanik Tairo Lutter mullu novembris tehtud pildiga, millel ekrelased ründasid eurosaadik Indrek Tarandit. “Konkursile saatsin 20 pildi ringis, valisin need välja sisetunde järgi,” sõnas Lutter ja lisas, et auhinnalised kohad olid loodetud. Lutter sai sama pildiga ka  Aasta uudisfoto preemia ning eraldi pildiga “Iga päev 24 tundi üksi iseendaga” lisaks ka Parima olemusfoto preemia. Lutter on fotograafina töötanud üle 25 aasta, kuid enda sõnul pildistamisega tegelenud terve oma elu.

Iga kategooria võitja sai diplomi ja rahalise preemia. Pressifoto näitus on Tallinnas, Viru Keskuses, avatud märtsi lõpuni, peale seda saab parimaid pressifotosid uudistada Astri Keskuses Narvas, Pärnu Keskuses, Tartus Lõunakeskuses ja Rakveres Põhjakeskuses. Näitusel on üleval kõik 2018. aasta parimad pressifotod.

Samal ajal on valminud ka Eesti Pressifoto 2019 aastaraamat, mis annab selle toimetaja Eero Vabamägi sõnul põhjaliku ülevaate läinud aasta olulisematest sündmustest Eestis. 

 

Pressifoto 2019 preemiate võitjad:

Aasta pressifoto 2018 - Postimehe fotoreporter Tairo Lutter “Ekrelased ründasid eurosaadik Indrek Tarandit”. Foto on tehtud novembris, kui Tallinnas Riigikogu ees EKRE korraldatud pikett kiskus vägivaldseks ja meeleavaldajad ründasid eurosaadik Indrek Tarandit. 

Aasta uudisfoto - Postimehe fotoreporter Tairo Lutter “Ekrelased ründasid eurosaadik Indrek Tarandit”

Parim olemusfoto (uudise esipildil - toim.) - Postimehe fotoreporter Tairo Lutter “Iga päev 24 tundi üksi iseendaga.” Fotol on 82 aastane üksi elav Toomas, kes heidab enda üle nalja sõnadega “Kui teaks, et see aitab, kurdaks 25 tundi jutti”.

Parim spordifoto - Õhtulehe fotograaf Martin Ahven “Karmid võtted”. Foto on tehtud 2020. aasta käsipalli Euroopa meistrivõistluste valikmängul Eesti ja Sloveenia vahel.

Parima portreefotoÄripäeva fotograaf Andras Kralla. Võidutööl on 94. aastane näitleja ja investor Leida Rammo.

 

Kategooriate nominendid ja võitjate tööd leiab SIIT.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee