Uudised

Prantsuse moefotograaf Patrick Demarchelier suri 78 aastasena

2 aprill 2022

Staaride fotograafina tuntud moefotograafi Patrick Demarchelier, kes muuhulgas pildistas ka printsess Dianat ja muid samas kaliibris inimesi, surmast teavitati tema esindaja poolt Instagramis 1. aprillil.

“Teatame kurbusega, et meie seast on 31. märtsil 2022 78-aastasena lahkunud Patrick Demarchelier," loeb postituses. “Teda jäävad leinama abikaasa Mia, kolm poega Gustaf, Arthur, Victor ja kolm lapselast.”

1991. aasta detsembris pildistas fotograaf Vogue esikaane tarbeks printsess Dianat. Demarchelier tegi koostööd maailmatuntud moebrändidega ja ajakirjadega nagu Harper’s Bazaar, Elle ja Rolling Stone, ta pildistas reklaamikampaaniaid näiteks Dior, Chanel, Yves Saint Laurent, Tommy Hilfiger ja Carolina Herrera brändidele. Karjääri jooksul on ta jäädvustanud tuntud lauljaid nagu Beyonce, Jennifer Lopez ja Madonna ning tuntud modelle.

Mitmed neist avaldasid avalikult tänu koosoldud hetkede ja imeliste fotojäädvustuste eest. "Ma olen ilmtuma tänulik, et sain olla sinu objektiivi ees - kõige lahkem, legendaarsem ja rahulikum fotograaf, kes ometigi oli täis elu! Sind jäädakse igatsema, puhka rahus," kirjutas teiste seas supermodell Bella Hadid.

Originaallugu saad lugeda The Guardianist.

 

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee