Uudised

Poeedist fotograaf Jaapanist näitab oma loomingut Tallinnas

23 mai 2024

Homme, reedel saab Fotografiskas näha jaapanlase Rinko Kawauchi näitust, mis koosneb lisaks fotodele ka tundeküllaseid luuletustesi ja videoid.

"Tema unistav, õrn ja poeetiline käekiri on ainulaadne ja vägagi eristuv tänapäeva fotograafias, püüdes igapäevased hetked pildile harukordselt tundepuhtal ja helgel viisil," kiidab Fotografiska. Rinko Kawauchi on üks säravamaid tähti Jaapani kaasaegsel fotoskeenel. Ta on iseloomult vaatleja ja kulgeja, kelle fotoloomet rikastavad tema kirjutatud luuletused. "Kawauchi loomingus on pearoll helgetel ja aeglastel argielu hetkedel, ent taustal võib tabada ka sotsiaalselt murranguliste sündmuste, kliimakatastroofi ja planeedi appihüüete kaja."

Kawauchi sündis 1972. aastal Jaapanis, kus ta ka praegu elab ja töötab. Tema teekond rahvusvahelisel fotoareenil sai jõulise alguse 2001. aastal, mil ta pälvis Jaapani olulisima noortele talentidele suunatud Kimura Ihei preemia. Suurepärase fotokunsti kõrval on ta välja andnud ka 30 raamatut – tema loodud “visuaalsed esseed” on kriitikute poolt kõrgelt hinnatud ning annavad tunnistust tema erakordsest oskusest fotograafilise loo jutustamisel.

Rinko Kawauchi näitus „Kauge kumav täht siramas su käes“ jääb avatuks 8. septembrini 2024. Homme, 24. mail kell 19 leiab aset ka näituse avatuur, mis annab põhjaliku ülevaate fotograafi teostest ja taustast. Lisainfo tuuri kohta leiab siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee