Uudised

Parimad kompaktkaamerad 2021 aastal

5 jaanuar 2021

Rahvusvaheliselt tuntud National Geographicsi ajakirja fotoinsener Tom O'Brien annab lühiülevaate parimatest kompaktkaameratest, mida 2021 aastal saada on.

Sageli tekib kompaktkaamera järgi vajadus just perega reisile minnes, mil telefon tundub liiga lahja valik ja professionaalse fotovarustuse kaasaskandmine tüütu. Kompaktkaamerad on viimastel aastatel läbi teinud suure arengu - neid on endiselt kerge kasutada, kuid võrreldes peegelkaameratega kaaluvad need oluliselt vähem, on pisemad, õhemad, aga saad sellegipoolest hea kvaliteediga pilte teha. Lisaks on need ka oluliselt soodsamad kui täiskaaderkaamerad, millede hind koos esmase vajalikuga võib ulatuda umbes 10 000 euro ringi; väga hea kompaktkaamera saad aga kätte umbes 1000 euroga ja sellele pole lisavarustust sisuliselt juurde osta vajagi.

Ricoh GRIII - tõeline tööloom, mida on kerge kasutada ja mahub vabalt ka taskusse, kuna on suuruselt umbes mobiilitaoline. Puutetundlik ekraan, lihtne menüü, 24 MP APS-C sensor koos sisse ehitatud stabiliseerijaga. Patarei väga pika kestvusega pole, kuid sisseehitatud USB-C-ga saab pikkadel fotoreisidel selle hõlpsalt mobiilijuhtme otsa laadima panna. Fotograafi sõnul on see kompaktkaamera tema esimene valik, mis reisile või kasvõi oma tagaaeda peret pildistama kaasa võtta. Ühtlasi soovitab ta seda kaamerat ka oma proffidest sõpradele, kui jutt kompaktidele läheb. Vaata: Ricoh või loe eestikeelset arvustust siit. Hind 800-900 eurot.

Sony RX100 VII - kiirus ja täpsus pisikeses pakendis. Suudab pildistada 20 kaadrit sekundis ilma pilti moonutamata. Mahub kenasti jaki taskusse. Autofookuse näotuvastus tunneb ära nii inimesed kui loomad. Töötab vaikselt ja rahuldab ka nõudlikuma reisifotograafi vajadused, kuna on väga suure suumiulatusega - saad pildistada maastikke, portreed või makrot. Hind on küll krõbedavõitu (1200-1300 eurot), kuid seda väärt. Vaata: Sony või loe eestikeelset infot näiteks siit.

Fujifilm X-T4 - suurepärane sooritus ja kasutamise kergus. Peeglita APS-C sensoriga hübriidkaamera, mis sobib nii profile kui algajale. Sisse ehitatud sensori-baasil stabilisaator (IBIS), suurem ja parema kestvusega aku võrreldes eelkäiaga X-T3, puutetundlik ekraan ja parendatud autofookus. Kompaktkaamera, mis on oma omadustelt ja kvaliteedilt lähedal täiskaaderkaamerale. Üks parimaid APS-C kaameraid, mis hetkel turul saada on. Suurepärane reisikaaslane ilmastikukindla kerega. Hind algab 1500 eurost, olenevalt müügikohast. Vaata: Fujifilm või loe eesti keeles lisainfot siit.

Canon EOS M6 MKII - suurepärane kompaktkaamera algajale puutetundliku ekraani ja lihtsa menüüga. Pildistab 14 kaadrit sekundis, salvestab 4K videosid, on kõrgeima resolutsiooniga (32,5 MP) APS-C peeglita kaamerate seas. Hind umbes 900 eurot. Vaata: Canon; eestikeelse info leiad näiteks siit.

Fujifilm X100V - parim kompaktkaamera neile, kel meeldib tänavafotograafia. Vaikne kaamera, mille saad ühendada välguga. Tegu on Fujifilmi X100 seeria viienda kaameraga ja see on läbi teinud suure arengu. Varasemalt on Fujifilm tuntud filmikaameratena, kuid X100 seeria pööras kõik heas mõttes pea peale - digitaalne kaamera retrohõngulises pakendis. Fujifilm lubab, et uus X100V on oluliselt teravama joonisega, kui tema eelkäiad. Kere on ilmastikukindel, liigutatav ekraanipaneel ja hübriidne pildiotsija. See kaamera on sageli ka fotoajakirjanike varukaamerana kasutuses. Kui sellest parimate kaamerate loetelust peaks välja valima vaid ühe kaamera, oleks valikuks just Fujifilm X100V. Hind 1500 euro ringis. Vaata: Fujifilm või loe eestikeelset lisainfot näiteks siit.

Kuna hinnad võivad erinevatel lehekülgedel üsna palju erineda, soovitan enne ostma asumist hindu võrrelda näiteks hinnavaatlus.ee lehel. Originaalloost leiad veel kuue kompaktkaamera lühiarvustuse.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee