Uudised

Paarid palkavad tiktokkereid oma pulmi telefoniga pildistama

28 detsember 2022

Sotsiaalmeedia platvormi TikTok kasutajad on hakanud pakkuma teenust pildistamaks oma telefoniga pulmi, nii saab pruutpaar fotosid koheselt sotsiaalmeedias jagada, mitte ei pea professionaalse fotograafi järgi nädalaid piltide valmimist ootama. 

"Näiteks tiktokker ja pulma sisulooja Taylor Richardson küsib oma teenuse eest 1250-1450 dollarit ning teeb pulmas oma iPhonega nii fotosid kui lühiklippe," vahendab Petapixel. Materjal on pruutpaarile üleandmiseks valmis tavaliselt 24 tundi hiljem. Richardsoni sõnul nägi ta "täitmata auku" oma pulmapäeval, mil ta seda ise oma telefoniga dokumenteeris. Hiljem hakkas ta jälgima ka teisi paare ning märkas järjepidevaid postitusi, kus pruutpaar kurtis, et ei jaksa oma pulmapilte ära oodata. 

Teenust nimetatakse "pulmapiltide sisuloomeks", kus telefoniga võetakse üles nii fotod kui lühivideod, et pulmapaar saaks nood koheselt oma Instagrami või TikToki kontole postitada. Tavaliselt on pulma siiski ka professionaalne fotograaf palgatud, kuid tema poolt üles võetud fotode ootamine võtab aega nädalaid, kui mitte kuid. Richardson peab end pulmas boonuseks, mitte foto-või videograafi asendajaks ning püüab pildistada nii, et professionaalidele ette ei jää. 

TikToki platvormil on hashtagil #weddingcontentcreator 16,1 miljonit vaatamist, olgugi, et enamik materjalidest on postitatud alates 2022 suve lõpust. Tiktokkerid usuvad, et antud teenuse järgi on nõudlus aina suurenev.

/Allikas: Petapixel/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee