Uudised

Pärnu on täitunud fotodega

1 veebruar 2019

Pärnumaa FotoFesti raames saab Pärnu linna näitusepindadel kaeda korraga viite erinevat programmi kuuluvat temaatilist fotonäitust.

Teater Endla Sammassaalis on üleval näitus Pärnumaa Foto 2018, mis on 14ndat korda toimuv traditsiooniline näitus. Kui näitus oli varasemalt laiapõhjaline rahvafoto näitus, siis viimastel aastatel on domineeriv fotokunsti professionaalne pool. Fookuses on ainulaadsete hetkede tabamine ja kõrge kunstiline tase. Näitus ühendab Pärnumaal tegutsevaid fotograafe ja fotohuvilisi. Lisainfot leiad SIIT.

Teater Endla Küüni galeriis on üleval õpilaste fotonäitus „Tulevik on täna“ ja seal osalevad kõige nooremad fotohuvilised Pärnu Kunstikooli ja Pärnu Ühisgümnaasiumist, keda seob ühine juhendaja Andres Adamson. Samal ajal saab Pärnu Keskraamatukogus kaeda fotokunsti ühenduselt nimega F8, kuhu kuuluvad Pärnu fotograafid, kelle tegevusaladeks on fotograafia, kunst ning muud loomingulised väljundid. Pärnu Linnagalerii Raekojas on aga Baltikumi kaasaegsele fotokunstile pühendatud rahvusvaheline näitus “Tulevik oli eile”, kus osalevad erinevad fotograafid Lätist, Leedust, Soomest, Venemaalt ja Eestist. 

Laura Kuuse isikunäitust ja Meeli Laidvee seeriat Haagitud valik saab näha Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas. Laura Kuusk näitab valikut töödest, kus algmaterjaliks on populaarsed meelelahutused, igapäevased tarbeesemed ning levinud visuaalid. Laura Kuusk on kunstnik ja Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna dotsent. Tema töid on näidatud nii isik- kui grupinäitustel Eestis, Prantsusmaal, Rootsis, Venemaal,Tšehhi Vabariigis ja mujal. Kuusk kasutab oma töös peamiselt fotograafiat, mis võib võtta installatiivse või audiovisuaalse vormi.

Fotokunstnik Meeli Laidvee seeria “Haagitud valik” uurib keskealise mehe purunenud unistusi, eelarvamuste kütkest vabanemist, elurõõmu kinnipüüdmise erinevaid võimalusi ja leppimist reaalsusega. Viimastel aastatel ongi Laidvee tegelenud ennekõike projektidega, mis kompavad nüüdisaja soorollide ähmaseid piire. Meeli Laidvee on elukutselt tantsija ja koreograaf, kes hakkas fotograafiaga tõsisemalt tegelema 2014ndal aastal. Fotosid seeriast Haagitud valik näidati mullu ka Pariisi nüüdiskunsti messil.

Kunstifestival Pärnu FotoFesti eesmärk on elavdada talvist kunstielu ning näidata fotokunsti erinevaid tahke. Esimene FotoFest toimus möödunud aastal. FotoFest 2019 alapealkirjaga Tulevik oli eile kestab 23. jaanuarist kuni veebruari lõpuni.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee