Uudised

Pärnu Fotofesti näitused on avatud kuni aprillini

2 märts 2022

Kuuest näitusest koosneva Pärnu Fotofesti kõikide väljapanekute külastamine tähedab kultuurielamusega päädivat matka Pärnu südalinnas.

"Sel aastal saab 200 aastat esimese permanentse foto sünnist, seetõttu ka osad festivali näitused vaatavad minevikku ja avastavad vanu fototehnikaid uues kuues," selgitas kuraator Marian Grau Aktuaalsele kaamerale. Ühtlasi lisas ta, et tänapäeval saab foto teha ka ilma kaamerata ja näiteks kasvõi tühjast joogipurgist. Kuula AK uudist siit.

Näiteks Küüni galeriis on väljas Pärnu Kunstide Kooli õpilaste fotonäitus "Kostüümidraama". Sammassaalis on kuulsa Ungari fotokunstniku Balint Pörneczi tööde väljapanek "Figuurid". Linnagalerii peamises asukohas Raekojas saab näha näitust "Improviseeritud reaalsus: kaameravaba fotokunst". Loe ülevalolevatest näitustest lähemalt siit.

Mõned aastad tagasi oli Fotofesti asemel üritus nimega Pärnumaa foto, mille raames sai näha üht suurt väljapanekut. Täna on üritus kasvanud oluliselt suuremaks.

Festival on toimunud ühtekokku viis aastat ja selle eesmärk on talvise kunstielu elavdamine ning kaasaegse fotomaastiku tutvustamine.  Näitused on üleval enamikel Pärnu näitusepindadest nagu Pärnu Linnagalerii Raekojas, Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja, Pärnu Keskraamatukogu, Pärnu Kontserdimaja, Endla Teater ja #Piilurgalerii. 

Näitused on üleval kuni2. aprill 2022. 

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee