Uudised

Osale Eestifoto talvisel fotoretkel või õpi veebikursusel telefoniga pildistama

27 veebruar 2021

Märtsi alguses on tulemas fotokooli talvepraktika töötuba, kus fotograaf Urmas Tartes räägib kevad-talvisest valgusest, jääst, lumest, loodusest ja säritusest ning kuidas neis oludes nii loodust kui inimesi pildistada.

"Loodust pildistades saame mitu kasutegurit - viibida värskes õhus ja koos loodusega avastada ka iseennast," sõnas fotograaf Urmas Tartes ja lisas, et pildistamise tehnilised nipid ja võtted on universaalsed, mis tähendab, et looduses õpitu on lihtsasti rakendatav hiljem ka inimeste või inimeste tehtu jäädvustamiseks.

Fotokooli talvepraktika töötuba toimub 6. märtsil Keila-Joal. Urmas Tartes viib osalejad retkele piki jõeorgu, õpetab pildistama kevadtalvistes oludes, märkama valgust, otsima vee ja jää poolt kujundatud mustreid või tegutsevaid mutukaid. Räägitakse ka ekspositsioonist, valgusest, säritusest ja nippidest, mida lähipildistajal vaja läheb.

Tartese sõnul on looduse pildistamisel inimestega võrreldes veel üks eelis - pole probleeme autoriõigusega ega pildistatavate isiklike õigustega. "Looduses pildistatu on vabalt kasutatav!"

Koolitus sobib igal tasemel fotohuvilisele. Registreeruda ja täpsemat infot saad siit.

30. märtsil saad olenemata oma asukohast osaleda veebipõhisel kursusel ja õppida tundma oma telefoni pildistamisvõimalusi. Koolitus Telefon, sinu igapäevane kaamera tutvustab telefoni selle kaameraomadustest lähtuvalt. Kaamerad on teinud mobiilide arengus kõige suurema hüppe ning võimaldavad teha isegi manuaalrežiimis RAW-fotosid. Õpetaja Argo Argel pildistab juba aastaid lisaks fotokale ka telefoniga ja tihti on võimatu eristada, millega foto tehtud on. Registreeru koolitusele siit.

Aprillis on algamas fotokursused alustajatele ning edasijõudnutele. Osad neist toimuvad e-kursusena. Vaata kõiki Eestofoto koolitusi siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee