Uudised

National Geographicul uus omanik

3 jaanuar 2018

Disney ostis National Geographicu Foxilt 52 miljardi dollari eest.

National Geographicu fotograafid leiavad end õige pea sama firma alluvuses, kui Disneyandi piltnikud. Nimelt, hakkab just Disney juhtima kuulsat maailmakuulsat ajakirja, mis oli osa $52 miljardisest tehingust 21st Century Fox’iga.

21st Century Foxi ülevõtt kuulutati välja mullu detsembri keskel. See tähendab, et Disney võtab oma ohjesse nüüd Foxi filmi- ja teleäri, peale selle omandades veel Foxi muid varasid, millest üheks  on muuhulgas Foxi osalus National Geographic Partners’is.

2015. aasta septembris saavutas 21st Century Fox National Geographic Societya kokkuleppe, mille kohaselt sai Fox ajakirjas $725 miljoni dollariga 73% ülekaaluga kontrollivaks osapooleks. Selle tehinguga muudeti National Geographic kasumlikuks ettevõtteks.

Vaid kahe kuu pärast pidi muidugi National Gepgraphicu ridadest kahjuks lahkuma  9% (ehk ligi 180) nende 2000 töötajast, valmistudes ette uueks eluks Foxi ettevõttena. Toona oli tegu suurima koondamisega, millega 127-aastase ajalooga National Geographic Society seni kokku oli puutunud. Disney uue lepingu kohaselt annab aga Fox üle oma 73% osaluse National Geographic Partners’is.

Omanikuvahetus paneb kulme kergitama ilmselt nii mõnegi, huvitav, milline tulevik ajakirja ees ootab? National Geographic  on hetkel ülipopulaarne üle terve maailma – sellel on 40 kohalikku keelde tõlgitud väljaannet, 3,5 miljonit tellijat USAs ja 6,5 miljonit tellijat üle maailma ning jõuab üle 30 miljoni inimeseni.

Kui $52 miljardine kokkulepe saab USA regulaatorite nõusoleku, kontrollitakse see enne monopoli probleemide eest – Natonal Geographic lisandub Disney igikasvavasse tuntud brändide talli, varade hulka, kuhu praegu kuuluvad muuhulgas Pixar, Lucasfilm, Marvel ja ABC.

 

 

Allikas: PetaPixel