Uudised

Nädalavahetusel kohtusid fotograafid

22 juuli 2019

Möödunud nädalavahetusel, 19-21.juulil toimus Vasta mõisas, Lääne-Virumaal laager, kus said kokku fotograafid üle Eesti, et jagada kogemusi, õppida uusi asju ja näidata üksteisele oma pilte. 

“Kiidan tänavust korraldust - mõnus koht, head söögid, väga tihe programm erinevate töötubade ja lektoritega, kahju vaid, et osalejaid on aastatega vähemaks jäänud,” ütles laagris mitmeid kordi osalenud Haapsalust pärit fotograaf Tõnis Krikk. Tema sõnul on varasemalt olnud osalejaid mitmesaja ringis, kuid see on ajaga vähenenud. “Tegu on väärt ettevõtmisega, loodetavasti puhutakse üritusele taas hoog sisse!”

Töötubade ja seminaride läbiviijad olid erinevad oma ala asjatundjad nagu Arne Ader, Kaido Haagen, Jaak Kadak, Mati Kose, Jaan Künnap, Lembit Michelson, Aivar Pihelgas, Inga ja Urmas Tartes, Tõnis Saadre, Arvo Sildnik, Toomas Tuul, Peeter Vissak ja Martin Vuks.

Laagris peeti ka traditsiooniline fotokonkurss, kus oli oma pildid välja pannud umbes kümme osalejat. Krikk sai oma koerapiltidega esikoha. “Jaan Künnap oskab  alati oma pildid pikalt mällu "söövitada" ja üks Tartu kutt näitas süvakosmose pilte, palju oli ka lahedaid reisifotosid,” kiitis Krikk teisigi osalejaid.

Fotolaagri korraldaja sõnul on ürituse programm kokku pandud sääraselt, et iga fotohuviline leiab endale huvipakkuva temaatika. Lisaks praktilistele töötubadele analüüsitakse seminaridel fotograafia tehnilisi, esteetilisi ja eetilisi küsimusi.

Eesti fotograafide kokkutulek (EFK) toimus tänavu 20ndat korda. EFK on igaaastane fotolaager nii algajatele, hobipiltnikele kui professionaalidele.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee