Uudised

Mis ühendab neitsi Maarjat, popkorni ja supermarketeid?

3 aprill 2023

See on Miles Aldridge näitus, kus loomingu läbivaks teemaks valelubadus luksusest - psühhodeelsed interjöörid mugavusesemetega, mille ainus eesmärk on näidata omaniku edukust.

Näitusel Neitsi Maarja. Supermarketid. Popkorn. Fotod aastatest 1999 - 2020 põimuvad ajaloolised motiivid kaasaegsetega ning ta viitab peenelt kunstiajaloolistele kaanonitele. Fotodel olevad interjöörid on sisustatud eelmise sajandi keskpaiga Ameerika eeslinnadest pärinevate mugavusesemetega: läikivad köögiseadmed, kommivärvilised telefonid ja hoolitsetud lemmikloomad. 

"Tema fotod kodustest keskkondadest on tihti alla joonitud kibestunud magususega, mis on Aldridge’i isiklik peegeldus lapsepõlvemälestustest oma emast pärast purustavat abielulahutust," tuvustab Fotografiska.

Näitus on Briti kunstniku ja fotograafi suur retrospektiiv, mis hõlmab rohkem kui 50 filmile pildistatud tööd, kus saab näha kuulsusi nagu Sophie Turner, Viola Davis, Michael Fassbender ja Donatella Versace. Näitus avatakse 14. aprillil ja jääb üles kuni 29. oktoober 2023.

Hetkel on Fotografiskas veel viimaseid nädalaid (kuni 16. aprillini) üleval ikoonilise moefotograafi Sarah Mooni näitus Püsipunkt, kus ta eksponeerib umbes 260 fotot, filme ja raamatuid. Nii et kui sul on plaan kahte näitust ühe piletiga külastada, siis saad seda teha 14-15. aprillil. Lisainfot leiad Fotografiska kodulehelt.

 

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee